Usługi cateringowe – nieodzowny element wesela plenerowego.

W ostatnim czasie w Polsce można zaobserwować nowe tendencje w organizacji ślubów i wesel. Ludzie stawiają na oryginalność, chcąc dać wyraz swoim indywidualnym gustom i upodobaniom. Wraz z rosnącymi zarobkami pomysłowość młodych par jest coraz większa. Całkiem niedawno głośno było o parze, która brała ślub cywilny w przebraniach bohaterów Gwiezdnych Wojen. Akompaniament stanowiła ścieżka muzyczna z filmu, a pierwszy taniec był tańcem robotów.

Od paru lat panuje w Polsce moda na organizację ślubów plenerowych. Pomysł o tyle ciekawy, co trudny w realizacji, głównie ze względu na nieprzychylność urzędników i księży. Na szczęście determinacja przyszłych szczęśliwych małżonków może zdziałać cuda i dać wymarzony efekt. Ten najważniejszy dzień w życiu musi być idealnie dopracowany we wszystkich szczegółach. Jeśli urządzamy wesele w plenerze, który nie znajduje się w bezpośrednim otoczeniu restauracji, jedynym rozwiązaniem będzie catering. Wybierając firmę cateringową warto zajrzeć do Internetu lub skorzystać z wiedzy znajomych. Łatwiej zaufać firmie, która może poszczycić się zadowolonymi klientami. Obecnie firmy świadczące tego rodzaju usługi oferują pełną obsługę wesela, nie tylko gastronomiczną. Obejmuje ona aranżację wnętrza, meble, nagłośnienie, oprawę muzyczną, a także oświetlenie i ogrzewanie – na wypadek, gdyby pogoda nie dopisała i było chłodno. Pięknie udekorowane stoły, obsługa kelnerska, dużo kwiatów, elegancja zastawa – korzystając z oferty jednej z takich firm, nie musimy się martwić o nic. Dzięki temu, że jedna firma zajmuje się wszystkim, jest możliwa doskonała koordynacja zadań.

Firmy walczą o klientów, oferując różnorodną kuchnię, również egzotyczną. Dzisiaj catering to nie tylko nieśmiertelne kanapki, ale pełne posiłki z dowolnego zakątka świata. Często para młoda nie może zdecydować się na jedną kuchnię. Można stworzyć wtedy stoły zarezerwowane dla różnych smaków, np. stół włoski, japoński czy staropolski. Możliwość zorganizowania grilla jest dodatkowym atutem wesela na świeżym powietrzu. Oczywiście gościom weselnym nie wypada podać zwyczajnej kiełbasy, ale już świetnie przyrządzone mięso, pstrąga, grillowane warzywa i owoce jak najbardziej.

Jeśli nasze wesele ma się odbyć w pobliżu stolicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „catering Wrocław”  i przejrzeć kilka stron, by znaleźć najlepszą ofertę. Wesele plenerowe stwarza duże możliwości. Zabawa w eleganckim namiocie na pewno zapadnie w pamięć zarówno parze młodej, jak i wszystkim gościom.