Druk offsetowy i inne usługi poligraficzne.

Poligrafia działa dziś w dużej mierze na potrzeby reklamy. Ulotki muszą przyciągać uwagę swoją zawartością oraz wykonaniem. Kolory powinny być żywe, o dużym nasyceniu i kontrastowości. Wobec rosnącej liczby powstających firm istnieje duży popyt na wytwarzanie różnego rodzaju druków i usługi poligraficzne. Firmy zamawiają kalendarze ścienne i książkowe, wizytówki, etykiety samoprzylepne, ulotki, foldery i inne artykuły reklamowe.

Istnieje wiele technik poligraficznych. Wykorzystywane są metody analogowe i cyfrowe, drukowanie z formą, a także bezformowe, druk offsetowy, termotransferowy, fleksograficzny, sitodrukowy, typograficzny i wiele innych. W zależności od rodzaju wybranej metody drukowania można uzyskać niezwykłe efekty. Na przykład druk cyfrowy (zaliczany do metod bezformowych) pozwala ograniczyć czas realizacji zlecenia, bowiem nie wymaga on długich przygotowań. Jest to także atrakcyjna cenowo metoda, koszty druku są obniżone ze względu na brak konieczności wykonywania druków próbnych. Duże możliwości obróbki cyfrowej obrazu przed drukowaniem dają gwarancję satysfakcji z końcowego efekty drukowania.

Druk offsetowy natomiast zalicza się do druku płaskiego (typ drukowania z użyciem formy).
Jest to jedna z podstawowych technik drukowania stosowanych przez firmy poligraficzne obecne na rynku. Jest to metoda dająca bardzo dobre rezultaty, zarówno jeśli chodzi o jakość druku, jego kolorystykę, jak i trwałość.

Druk offsetowy jest stosowany w drukowaniu wysokonakładowym. Tą metodą drukuje się gazety codzienne, tygodniki, a także miesięczniki i kalendarze na papierze kredowym. Ten rodzaj druku dzieli się na druk rolowy i arkuszowy.

Przy pomocy druku offsetowego można drukować na papierze oraz na folii samoprzylepnej. W ten sposób powstają wysokiej jakości koperty, papier firmowy z logiem firmy, zaproszenia, etykiety samoprzylepne, dyplomy.

Poligrafia to, mimo rozwoju Internetu, wciąż rozwijająca się branża. Na rynku utrzymuje się zapotrzebowanie na tego typu usługi.