Biżuteria srebrna- projektowanie i tworzenie.

Wyroby ze srebra można kupić u jubilera lub zamówić u osoby zajmującej się projektowanie i tworzeniem bizuterii.

Projektowanie biżuterii to zajęcie wielu kobiet, które traktują je bardziej hobbystycznie, niż z nastawieniem na zarobek. Te które decydują się na otwarcie małego biznesu, mogą liczyć na spore zainteresowanie tą usługą. Wiele osób zajmujących się profesjonalnie projektowaniem biżuterii ukończyło Akademię Sztuk Pięknych, wykonując wyroby ze srebra, biżuterię, broszki i inne ozdoby. Zarówno amatorzy, jak i wykształceni w tym kierunku specjaliści, oferują realizację indywidualnych zamówień na biżuterię srebrną, sztuczną, z dowolnych materiałów.

Indywidualizm pań przejawia się w potrzebie posiadania czegoś oryginalnego, niepowtarzalnego. Wprawdzie jubilerzy i sklepy ze sztuczną biżuterią posiadają bogatą i zróżnicowana ofertę handlową, ale aby mieć coś zupełnie innego, trzeba zlecić wykonanie biżuterii komuś, kto ma duszą artystyczną, i potrafi zrobić niespotykaną bransoletkę, kolczyki czy naszyjnik.

Osoby oferujące tego rodzaju usługi korzystają z powszechnie dostępnych zasobów, takich jak półfabrykaty srebrne, koraliki, zapięcia, umożliwiające stworzenie biżuterii od podstaw. Możliwości są nieograniczone. Trzeba tylko wykazać się wyobraźnią i umieć posługiwać się narzędziami do tworzenia biżuterii.

Niezależnie od tego, czy jest to biżuteria srebrna, czy wykonana z innych materiałów, z pewnością będzie miała indywidualny styl i charakter. Wyroby ze srebra cieszą się niesłabnącą popularnością. Wciąż jest to najpopularniejszy kruszec, z którego wyrabiana jest biżuteria.

Dzisiaj można zrobić biżuterię prawie ze wszystkiego. Do jej wyrobu stosuje się wełnę filcową, kordonek, szklane, plastikowe i drewniane paciorki i korale, półfabrykaty srebrne, rzemyki, tasiemki, linki i wiele innych elementów.

Tzw. biżuteria hand made, czyli ręcznie robiona, ma swój indywidualny artystyczny wyraz, jest ciekawa i niepowtarzalna. Zazwyczaj można kupić gotowe produkty lub zamówić wymarzony produkt. Zleceniobiorca przedstawia projekt i po jego akceptacji realizuje go. Na ręcznie robioną biżuterię nie trzeba długo czekać, chyba że wykonawca ma dużą renomę i rzeszę klientów. Wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość.