Nowe mieszkania w Krakowie – sprzedaż przez firmy deweloperskie.

Nowe apartamenty w Krakowie są marzeniem wielu konsumentów. Na rynku usług od kilku lat dominują deweloperzy, którzy budują nowe mieszkania, apartamenty i domy w różnych miejscach – zarówno w miastach, jak i na terenach podmiejskich (wtedy muszą stworzyć od nowa całą infrastrukturę).

Deweloperzy pozyskują atrakcyjne tereny pod budowę, realizują projekt, a następnie sprzedają nowe mieszkania w Krakowie. Oferta nowych mieszkań jest bardzo zróżnicowana, zarówno jeśli chodzi o lokalizację, jak i ceny za metr kwadratowy. Mieszkania wyposażone są w balkony lub duże tarasy, umożliwiające relaks na powietrzu, a także systemy monitoringu, garaże podziemne. Zazwyczaj cały teren osiedla jest zamknięty i chroniony.

Nowe mieszkania różnią się pod względem metrażu, a także układu, dając możliwość wyboru między małym i funkcjonalnym mieszkaniem a luksusowym przestronnym apartamentem.

Deweloperzy oferują oddanie mieszkań gotowych „pod klucz” lub w stanie deweloperskim. W pierwszym przypadku dają możliwość wyboru materiałów wykończeniowych spośród kilku dostępnych. To rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeśli ktoś nie przywiązuje tak dużej wagi do aranżacji swojego mieszkania, i nie ma czasu na szukanie w sklepach odpowiednich materiałów, to skorzystanie z tej oferty jest bardzo dogodne. Natomiast jeśli cenimy indywidualny styl, wybieranie elementów aranżacji sprawia nam przyjemność, lepiej zdecydować się na stan deweloperski.

Wiele firm deweloperskich nie ogranicza się tylko do budynków mieszkalnych. Ich działalność opiera się na budowie oraz sprzedaży komfortowych mieszkań, apartamentów, domów, ale także placówek komercyjnych, lokali użytkowych, placówek medycznych. Wśród realizowanych inwestycji znajdują się także pawilony handlowe, salony samochodowe.

Zazwyczaj lokalizacje osiedli budowanych przez deweloperów są bardzo atrakcyjne, zarówno jeśli chodzi o dostępne środki komunikacji miejskiej, jak i infrastrukturę miejską i ogólne wrażenie. Często widok rozciągający się z okien jest imponujący. Szczególnie jeśli budynek znajduje się w centrum miasta.