Obsługa prawna, windykacja.

Na rynku istnieją kancelarie prawne, oferujące usługi prawne dla firm, mające wiele specjalności. Usługi świadczone są podmiotom gospodarczym o zróżnicowanym zasięgu i charakterze działalności. Są to zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże spółki giełdowe.

Działalność kancelarii prawnych opiera się na wielu działach. Jednym z nich może być windykacja. Jeśli firma może poszczycić się dużą skutecznością w odzyskiwaniu należności, może liczyć na wielu zainteresowanych tą usługą klientów. Rosnące zadłużenie to plaga dzisiejszego biznesu. Wiele firm nie potrafi samodzielnie odzyskać swoich należności. Wtedy konieczne jest skorzystanie z usług firmy windykacyjnej.

Jej zadaniem jest świadczeniem profesjonalnych usług windykacyjnych na wszystkich etapach. Współpraca zaczyna się od nawiązania bezpośredniego kontaktu z dłużnikiem i negocjacji zmierzających do ustalenia sposobu oraz terminu spłaty istniejącego zadłużenia (tzw. windykacja przedegzekucyjna, polubowna). Kiedy te działania nie przynoszą odpowiednich efektów, sprawa trafia do sądu, gdzie Klient również może liczyć na fachową obsługę. Po zapadnięciu wyroku firma nadzoruje działania komornicze.

Posiadając doskonałe zaplecze techniczne oraz wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, firmy windykacyjne osiągają znaczące sukcesy na tym polu. W ramach windykacji przedsądowej oferują pomoc w zakresie negocjacji z dłużnikiem w celu ustalenia terminu spłaty zadłużenia. Na kolejnym etapie zapewniają obsługę postępowania toczącego się w sądzie, a po zapadnięciu wyroku również nadzór nad czynnościami komorniczymi.

Kancelarie prawne zapewniają swoim Klientom także specjalistyczne doradztwo gospodarcze, pomagając między innymi pozyskać fundusze europejskie na realizację różnych projektów. Kapitał jest podstawowym elementem w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Możliwości jego pozyskania są bardzo szerokie. Firmy doradzają Klientom, które rozwiązanie wybrać i pomaga w jego realizacji. Kompleksowa obsługa prawna to domena wielu kancelarii. Mogą z niej skorzystać różne podmioty rynku gospodarczego. Specjaliści prawa handlowego, gospodarczego, podatkowego i wielu innych specjalności pozostają do dyspozycji Klientów.