Usługi stolarskie

Meble dębowe to jedne z wielu rodzajów wyrobów wykonywanych przez profesjonalne zakłady stolarskie.

Do wyrobu mebli drewnianych wykorzystywane są różne gatunki drzew – europejskie i krajowe (dąb, jesion, buk, świerk, sosna) oraz gatunki egzotyczne. Drewno musi być sezonowane i suszone w odpowiednich warunkach.

Naturalny materiał ma wiele walorów, które doceniają konsumenci na całym świecie. Przede wszystkim jest bardzo estetyczne, nadaje wnętrzu ciepła i przytulności, jest bardzo trwałe. Mody się zmieniają, ale drewno ma uniwersalną, niezmienną wartość.

Na życzenie Klienta wykonywane są przeróżne meble – sypialnie dębowe, kuchenne, szafy, pawlacze, meble do biura, gabinetowe, meble do przedpokoju, komody i ławy, szafki RTV, zabudowy wnęk, boazeria, drewniane schody i balustrady, a nawet drzwi, okna i podłogi drewniane.

Zaplecze, warsztat produkcyjny, doskonała znajomość rzemiosła i umiejętności to niezbędne elementy potrzebne do wykonywania zawodu stolarza.

Meble drewniane wykonywane są zgodnie z dokumentacja dostarczoną przez Klienta, na podstawie projektu, zdjęcia czy rysunku. Stolarz dokonuje pomiaru, następnie wykonywany jest projekt mebla oraz jego realizacja, a na końcu montaż. Przy realizacji zlecenia brane pod uwagę są upodobania estetyczne i wymagania Klienta.

Dzisiejsi stolarze oferujący tego rodzaju usługi, nie ograniczają się do jakichś określonych gatunków drewna lub stylu mebli. Wykonują meble typowe oraz na wymiar, nowoczesne i stylowe, nie tylko z litego drewna, ale również z wykorzystaniem płyt laminowanych, płyty MDF.

Meble dębowe wykonywane przez stolarza charakteryzuje profesjonalne wykończenie, zgodne ze sztuką rzemieślniczą, oraz elegancki wygląd. Niezależnie od tego, czy wybierzemy meble minimalistyczne w formie, czy posiadające bogatą ornamentykę, możemy liczyć na indywidualny styl i niepowtarzalność mebli.

Profesjonalna obróbka drewna, sezonowanie i suszenie dają gwarancję trwałości i wytrzymałości mebli. Solidność wykonania pozwala na zastosowanie mebli dębowych w każdym pomieszczeniu – biurze, salonie, również tym ekskluzywnym, typu gabinet prezesa.