Pakowanie ozdobne prezentów.

Pakowanie prezentów to usługa, która zyskuje na popularności. Punkty oferujące artystyczne pakowanie można znaleźć w każdym centrum handlowym, wszędzie tam, gdzie kupuje się prezenty dla najbliższych. Można za jednym zamachem załatwić sprawę, przynosząc do domu zapakowany pięknie prezent.

Istnieje wiele sposobów pakowania prezentów, wykorzystuje się w nich na przykład techniki florystyczne, a także różnego rodzaju dodatki, takie jak: suszone owoce, susz roślinny, filc, flizelina, tkaniny metalizowane, kwiaty z organzy, rafia, koraliki, ratanowe kulki, figurki, naklejki, celofan, tasiemki, wstążki, pudełka kartonowe, eleganckie papiery, sztuczne piórka, a nawet żywe kwiaty.

Firmy oferujące pakowanie prezentów wykorzystują specjalne papiery, torebki i dodatki przeznaczone do prezentów dla dzieci – na przykład z postaciami z bajek, kolorowe torebki z różnorodnymi nadrukami, eleganckie tkaniny, pudełka ozdobne itp.

Pakowanie ozdobne to sztuka, której można się nauczyć, ale trzeba mieć pewne predyspozycje. Do świadczenia tego rodzaju usług potrzebna jest wyobraźnia, fantazja, pomysłowość, inwencja twórcza, a także zdolności manualne, zacięcie do rękodzieła, oraz staranność i precyzja. Najłatwiej jest zapakować przedmiot mający regularny kształt, na przykład książkę. Najtrudniej – coś nieregularnego, niesymetrycznego.

Liczy się nie tylko zawartość, ale również sposób opakowania. Opakowanie musi być efektowne, by zachęcało do odpakowania prezentu. Do prezentu można również dołączyć ręcznie wykonany bilecik z osobistymi życzeniami.

Opakowanie, podobnie jak sam prezent, powinno być dopasowane do okazji, wieku, płci obdarowanego. Może stanowić jego idealne dopełnienie.

Przyjemnie jest zaskoczyć obdarowanego, szczególnie jeśli jest to ważna okazja – ślub, jubileusz urodzin itp. Jeśli ma się odpowiednie zdolności, można samodzielnie zapakować prezent dla najbliższej osoby, jeśli nie – warto skorzystać z usług profesjonalisty – efekt murowany.