Imprezy dla firm – integracyjne, eventy motywacyjne.

Eventy motywacyjne to jedna z wielu odmian imprez, z których korzystają zazwyczaj średnie i duże przedsiębiorstwa. Są one coraz bardziej popularne, pomagają zmotywować do pracy poprzez wykonywanie specjalnie przygotowanych zadań.

W trakcie różnego rodzaju imprez i wyjazdów uczestnicy biorą udział w grach zręcznościowych, logicznych, terenowych, konkurencjach i zawodach, a także zabawach. Wspólne wykonywanie zadań uczy zaufania, pozwala wspólnie przeżywać emocje związanie z wykonywaniem zadań, z zabawą, co cementuje dobre relacje między uczestnikami.

Imprezy integracyjne  są doskonałym narzędziem do budowania dobrych relacji pomiędzy pracownikami zatrudnionymi na różnym szczeblu. Przyczyniają się do lepszego poznania się, swoich słabych i mocnych stron, pracodawcy dają możliwość zaobserwowania potencjału pracowników.

Imprezy dla firm  – typu team building wymagają pracy zespołowej, dobrej współpracy, koordynacji, komunikacji. W zasadniczy sposób integrują grupę. Zgrana drużyna jest w stanie wykonywać najtrudniejsze zadanie, bo wie, że może na sobie polegać.

Wyjazdy i eventy motywacyjne – incentive mogą przynieść korzyść i pracodawcom i pracownikom. Poprzez wspólny udział w zabawie czy zadaniu, następuje znaczna poprawa wzajemnych relacji, poprzez eliminację negatywnych emocji.

Zazwyczaj oferta firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych i eventów motywacyjnych jest podzielona na grupy – np. woda, powietrze, ziemia. Mogą to być różne formy rekreacji – lot balonem, paralotnią, skok ze spadochronem, lot szybowcem, pływanie kajakami, żeglarstwo, rejsy, regaty, motorówki, quady. Mogą to być gry terenowe – paintball, poszukiwanie skarbów, gry logiczne – zabawa w detektywa, zabawy na orientację, zręcznościowe.

Często w trakcie takich imprez integracyjnych i motywacyjnych rozgrywane są różne zawody, mające wzmocnić zdrową rywalizację, sprawdzić umiejętność podejmowania decyzji, ryzyka, co może się przełożyć na codzienną pracę w zakładzie pracy.