Naprawianie rolet

Rolety materiałowe i verticale to bardzo popularne osłony na okna, które stanowią świetne zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi, a także mają walory dekoracyjne. Dzisiaj oferta na rynku jest bardzo bogata i zróżnicowana pod względem technicznym i kolorystycznym.

Do produkcji rolet stosuje się bardzo nowoczesne materiały, impregnowane tkaniny, PCV, włókno szklane, poliester itp. Niektóre materiały mają również właściwości niepalne, posiadają różne atesty bezpieczeństwa itd. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań nie osiada na nich kurz, są wygodne w użytkowaniu i eleganckie.

Zarówno typowe rolety materiałowe, jak i verticale mają swoich zwolenników. Te pierwsze częściej spotkać można we wnętrzach mieszkalnych, natomiast żaluzje pionowe są idealnym rozwiązaniem do biur, ponieważ mają bardziej surowy charakter.

Ponieważ w co drugim domu są już rolety i żaluzje, powstaje wiele firm, które oprócz produkcji rolet zajmują się również ich naprawami i konserwacją. Zużycie pewnych elementów jest naturalne w trakcie eksploatacji, niektóre usterki wynikają z niewłaściwego użytkowania. Niezależnie od przyczyny awarii, można zgłosić się do firmy zajmującej się profesjonalnym serwisem rolet i żaluzji, i zlecić jej wymianę jakiegoś elementu, np. obciążników czy pasów, a także naprawę mechanizmu rolet, szyn, łańcuszka. Można jej poszukać w internecie, wpisując na przykład rolety naprawa Lublin.

Zazwyczaj oferta takich firm jest kompleksowa, zawiera również zabiegi konserwujące, w tym pranie verticali i rolet materiałowych. Pranie odbywa się w specjalnych warunkach, przy użyciu specjalistycznych środków czyszczenia. Firma przyjeżdża do klienta, demontuje pasy verticali, a po wykonaniu prania, przywozi gotowe i wyczyszczone żaluzje i montuje je na swoim miejscu.

Verticale pierze się w wannie ultradźwiękowej, co gwarantuje skuteczne czyszczenie bez uszczerbku na jakości wypranej tkaniny. Pranie jest na tyle efektywne, że żaluzje wyglądają jak nowe, i na tyle delikatne, że nie niszczy tkanin.