Tysweld – druty proszkowe do spawania

Tysweld to marka materiałów spawalniczych, które mają zastosowanie w wielu metodach spawania – między innymi w spawaniu TIG, MIG MAG, MMA. Wśród dostępnych w sprzedaży materiałów znajdują się między innymi druty elektrodowe i pręty do spawania, w tym spoiwa do stali wysokostopowych, drobnoziarnistych i niestopowych, wysokowytrzymałościowych, odpornych na korozję, pełzanie, i wiele innych materiałów o specjalistycznych zastosowaniach, a także różnorodne uchwyty spawalnicze oraz części do spawarek MIG MAG.

Do materiałów spawalniczych zalicza się na przykład drut spawalniczy – drut SG2. Jest on powszechnie stosowany w spawaniu metodą MIG MAG, kiedy spawane są stale konstrukcyjne niskowęglowe stale okrętowe i kotłowe, a także stale węglowo-manganowe drobnoziarniste. Drut SG2 jest typem drutu elektrodowego manganowo-krzemowego, szeroko stosowanym w różnych dziedzinach przemysłu, na przykład w motoryzacji, branży petrochemicznej, inżynieryjnej, w produkcji kontenerów, statków, kotłów itd.

Drut spawalniczy SG2 marki Tysweld jest oferowany nawinięty na szpulę metalową lub plastikową, co znacznie ułatwia jej użytkowanie w trakcie spawania różnych elementów.

W ofercie Tysweld znajdują się przeróżne druty spawalnicze, w tym także druty proszkowe, zwane również rdzeniowymi. Ich specyfika polega na tym, że jego rdzeń jest z proszku, w odróżnieniu od drutu pełnego. Wymaga to zastosowania specjalnych parametrów i stworzenia odpowiednich warunków do spawania. Atutem spawania z wykorzystaniem drutów proszkowych jest możliwość uzyskania większych prędkości spawania w niewygodnych pozycjach, a także zwiększona wydajność spawania, stabilny łuk oraz możliwość ustalenia dowolnego składu spoiny.

Na tynku dostępne są także druty proszkowe samoosłonowe, które są przeznaczone do spawania stali bez konieczności użycia gazu osłonowego. Stosuje się je najczęściej w budownictwie, w produkcji różnego rodzaju sprzętów, kontenerów, zbiorników itp.