Master Key, drzwi przeciwpożarowe – zabezpieczenie hotelu

Master Key to jedno z wielu rozwiązań, które stosuje się w celu zabezpieczenia różnego rodzaju obiektów, między innymi hotelowych i biurowych, a także dużych zakładów pracy. Przykładowy Hotel w Krakowie, który zamontuje u siebie system master key, może wiele zyskać. Przede wszystkim chodzi o skuteczną kontrolę dostępu, która ułatwia i usprawnia przejście osobom upoważnionym, a blokuje osobom niepowołanym. Zwyczajne zamki hotelowe to nie wszystko.

Dzięki shierarchizowanemu systemowi zamków i kluczy, na przykład szef ochrony Hotelu  ma dostęp do wszystkich pomieszczeń w budynku, sprzątaczka tylko do pokojów gości i pomieszczeń technicznych związanych z jej pracą, a konkretny gość hotelu wyłącznie do własnego pokoju oraz pomieszczeń rekreacyjnych – basenu, sauny, siłowni itp.

System master key porządkuje w tym zakresie przestrzeń hotelową, dając gwarancję bezpieczeństwa gości hotelowych oraz wszelkich danych, gotówki i innych dóbr hotelu przed intruzami z zewnątrz.

Oczywiście ochrona i bezpieczeństwo gości, to oprócz ich wygody jedna z najbardziej podstawowych kwestii związanych z prowadzeniem Hotelu . Chodzi między innymi o ochronę przeciwpożarową, która musi reprezentować najwyższe standardy. Zapewniają ją między innymi świetliki i drzwi przeciwpożarowe oraz alarmy informujące natychmiast odpowiednie służby.

Drzwi przeciwpożarowe są najczęściej wykonane ze stali, wypełnione na przykład wełną mineralną. Wysoka klasa odporności ogniowej zabezpiecza pomieszczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia na cały budynek, i daje szansę na bezpieczną ewakuację ludzi zanim pojawi się straż pożarna.

Oprócz typowej kontroli dostępu, master key oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych konieczna jest także ochrona antywłamaniowa – w postaci zamków, wzmocnionych drzwi, firmy ochroniarskiej itd. Każdy obiekt typu Hotel  wymaga użycia odpowiednich środków do zabezpieczenia obiektu i przebywających w nim ludzi przed ewentualnym zagrożenia płynącymi z zewnątrz.