Promy – przeprawy promowe

Przeprawy promowe mogą się odbywać się na wielu rozmaitych trasach, i obsługiwać zarówno pasażerów, jak i tiry, samochody ciężarowe – jednym słowem transport towarowy. Właściwie nie większego znaczenia, czy chodzi o transport towarów czy też przewóz pasażerów, wymogi związane z bezpieczeństwem transportu muszą być skrupulatnie wypełniane przez przewoźnika.

Promy z Polski pływają głównie do Szwecji, a także Wielkiej Brytanii. To właśnie w tych kierunkach najczęściej podróżują podróżni z Polski. Przeprawy promowe są wybierane z wielu względów – głównie aby skrócić czas podróży lub po prostu z uwagi na atrakcyjność samej podróży, która dla wielu jest świetną przygodą.

Jedna z najpopularniejszych tras przepraw promowych do Wielkiej Brytanii – z Dunkierki do Dover trwa zaledwie 2 godziny. Podróż jest przyjemna i komfortowa, bo warunki na promach są naprawdę luksusowe.

Podróż promem dla wielu jest nie lada atrakcją, a rejsy wycieczkowe cieszą się dużym powodzeniem na świecie. Często organizuje się je w związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem czy na przykład na walentynki, wtedy mamy do czynienia z typowo romantycznym rejsem dla zakochanych.

Na wielu trasach można swobodnie podróżować również wjeżdżając na pokład samochodem, rowerem, motocyklem, a także pieszo. Promy oferują podczas przepraw promowych i rejsów wycieczkowych wiele atrakcji. Dostępna jest restauracja, bar, często dyskoteka itp. dzieci mogą liczyć na miejsce do zabawy. Wszyscy uczestnicy rejsu czy przeprawy promowej mogą się przyjemnie relaksować w podróży, odpocząć, bawić się lub spać – dłuższe rejsy trwają kilka lub kilkanaście dni. Dodatkowym atutem podróżowania promami są zakupy w bezcłowym sklepie – gdzie można dostać wiele tańsze produkty, na przykład perfumy czy alkohole.

Na krótszych trasach przepraw promowych zazwyczaj można spotkać turystów biznesowych, na długich rejsach wycieczkowych po prostu urlopowiczów, dla których największą atrakcją jest podróż promem. Rejs wycieczkowy na przykład do Grecji to z pewnością niezwykła przygoda, którą uczestnicy zapamiętają na wiele lat.