Banery i szyldy reklamowe – druk wielkoformatowy.

Banery reklamowe i inne formy reklamy zewnętrznej są bardzo popularne nie tylko w Polsce. Dzisiaj konkurencja na rynku jest tak duża, że większość firm musi rywalizować o klienta wszelkimi możliwymi środkami. Firmy inwestują w różne formy reklamy – reklamę zewnętrzną, internetową, radiową, telewizyjną – w zależności od budżetu, jakim dysponują.

Klienta można złapać w tej chwili wszędzie – w internecie, na ulicy, przed telewizorem itd. Jednak reklama zewnętrzna – a więc szyldy reklamowe, banery, bilbordy, reklama na samochodach jest znacznie tańsza od reklamy telewizyjnej czy radiowej, i może sobie na nią pozwolić wiele firm, nie tylko te największe na rynku.

Promocja firmy na ulicy –właśnie poprzez duże banery reklamowe, szyldy i bilbordy ma duża skuteczność. Oczywiście idąc ulicą nie zawsze przyglądamy się wszystkiemu wokół, często jesteśmy zamyśleni i zajęci swoimi sprawami. Jednak przechodząc codziennie tymi samymi miejscami, na pewno prędzej czy później zauważymy reklamę. Od jej jakości graficznej i artystycznej zależy, czy zwróci naszą uwagę, czy przyciągnie nasz wzrok, i czy ją zapamiętamy.

Za tę jakość odpowiada druk wielkoformatowy wykorzystywany do produkcji szyldów i banerów reklamowych. Stosując najnowocześniejsze plotery można wykonać baner reklamowy na tkaninie czy na materiale nylonowym czy też szyld na PCV czy ocynkowanej blasze. Reklama może przybrać formę wolnostojących lub wiszących plansz, wszystko zależy od inwencji agencji reklamowej i możliwości finansowych reklamodawcy.

W przypadku druku wielkoformatowego na uwagę zasługuje bardzo dobra jakość wydruku, wysoka rozdzielczość oraz bogactwo kolorystyczne ( w tym również wykorzystanie kolorów metaliczych), co udaje się uzyskać dzięki innowacyjnym ploterom.

Druk wielkoformatowy ma szeroki wachlarz zastosowań związanych głównie z reklamą i promocją firmy. Wykorzystując tę technikę druku można stworzyć naklejki na samochód, plakat reklamowy, flagę, naklejki na folii magnetycznej – do zastosowania na lodówkę czy okap.