Wynajem lokali biurowych w Katowicach

Jeśli chodzi o wolne powierzchnie biurowe Katowice są miastem bardzo uprzywilejowanym. W ostatnich latach zbudowano bardzo wiele biurowców klasy A, które spełniają najwyższe standardy w branży, mają świetną lokalizację i są bardzo reprezentacyjne. Do najważniejszych oddanych niedawno do użytku biurowców należą między innymi:

– biurowiec Chorzowska 50
– Katowice Business Point – tuż obok centrum handlowego Silesia City Center
– Francuska Office Center

Najemcy mają w czym wybierać i mogą być bardzo wybredni, jeśli chodzi o biura do wynajęcia Katowice.

Architektura nowo powstałych biurowców jest bardzo powtarzalna. Biurowce to zazwyczaj typowe odczłowieczone molochy, które z zewnątrz wyglądają, jakby nie było w nich życia. Są to przede wszystkim nowoczesne szklane bryły kilkukondygnacyjne. Ten schemat powiela wielu projektantów i architektów przestrzeni biurowych, zwłaszcza w mieście. Biura do wynajęcia w Katowicach w żaden sposób nie wychodzą poza ten schemat.

Biurowce są zawsze wyposażone w windy, wszelkie instalacje, klimatyzację, często na ich terenie znajduje się jakiś bar czy restauracja, gdzie można wyjść na lunch. Oczywiście budując biurowiec w centrum miasta, projektanci muszą uwzględnić także miejsca parkingowe. Zazwyczaj nie ma nie miejsca w bezpośrednim otoczeniu budynku, dlatego projektuje się parkingi podziemne pod biurowcem. Ten pomysł rozwiązuje problem brak miejsc parkingowych. wynajem lokali biurowych w Katowicach to oferta wielu doświadczonych firm działających na krajowym i międzynarodowym rynku nieruchomości.

W niektórych przypadkach łączy się przestrzeń biurową z przestrzenią handlową i usługową. Tak jest w przypadku biurowca Chorzowska 50, tak ma być też w otoczeniu nowego dworca w Katowicach.

Katowice stają się ważnym lokalnym ośrodkiem biznesu, skoro powstaje tu i jest oddawanych do użytku tyle powierzchni biurowych. To oznacza, że miasto jest postrzegane jako atrakcyjne, posiadające mocne zaplecze biznesowe, nadające się świetnie do prowadzenia biznesu. Katowice są doskonale skomunikowane z Krakowem i Wrocławiem, są także stolicą aglomeracji śląskiej, co z pewnością podnosi jeszcze rangę miasta. Miasto jest atrakcyjne do inwestowania, dlatego oferta wynajmu lokali biurowych w Katowicach jest bardzo bogata i różnorodna.