Noclegi nad morzem w Rewie

Myśląc o wakacjach nad morzem, marzy nam się hotel lub pensjonat blisko morza, z którego będzie można podziwiać jego piękno. Jeśli nie lubimy dużego tłoku na plaży, a jednocześnie lubimy spacerować lub uprawiać sporty wodne, dobrym miejscem na urlop w Polsce może się okazać Rewa – mała miejscowość niedaleko Gdyni, o dużym uroku i wielu możliwościach spędzania aktywnego wypoczynku.

Jeśli chodzi o noclegi nad morzem, Rewa posiada bazę kwater prywatnych, pensjonatów oraz luksusowych apartamentów w atrakcyjnej lokalizacji.

Z pewnością nie jest to miejsce dla ludzi lubiących zabawę do białego rana, głośne dyskoteki i tłumy turystów wokół siebie. Rewa jest raczej spokojnym miejscem, chociaż nie brakuje tu niezbędnej infrastruktury w postaci barów, restauracji, smażalni ryb, pensjonatów, wypożyczalni sprzętu np. do windsurfingu, szkółek sportów wodnych itp.

Z powodzeniem organizowane są tu kolonie, zielone szkoły. Rewa to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, a także amatorów spokojnych klimatów i przyrody. W okolicy znajdują się 2 rezerwaty należące do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – Rezerwat Mechelińskie Łąki oraz Rezerwat Beka.

Największą atrakcją miejscowości jest Cypel Rewski, znany także jako Mewia Rewa. Jest to piaszczysta mierzeja mająca około 1 km długości, na której można swobodnie plażować i spacerować, a następnie chowająca się pod linią morza, i biegnąca aż do Kuźnicy na Półwyspie Helskim. Co roku odbywa się tu Marsz Śledzia, w trakcie którego grupa śmiałków przemierza Zatokę Pucką od Kuźnicy do Rewy – na nogach, wpław lub z pomocą łódki – zajmuje to około 6 godzin.

Ładna plaża, niewielka przytań jachtowa oraz molo to znaki rozpoznawcze Rewy. Od 2004 roku znajduje się tu także Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. Co roku odsłaniane są kolejne tablice upamiętniające zasłużone osobistości.

Noclegi nad morzem oferuje tu niemal każdy dom, gdzie na gości czeka miła obsługa i zróżnicowany standard.