Ośrodki SPA w Kołobrzegu

Wśród miłośników wyjazdów po zdrowie i dobre samopoczucie panuje przekonanie, że jedne z najlepszych ośrodków SPA nad morzem znajdują się w okolicach Kołobrzegu. Miasto jest nie tylko znanym uzdrowiskiem, które słynie z licznych sanatoriów, leczących choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i stawów, ale również ośrodkiem kultury i rozrywki. W czasie letniego sezonu w Kołobrzegu odbywa się wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych, z udziałem znanych ludzi sceny i estrady.

Kołobrzeg jest położony na wschodnim skłonie antykliny, czyli wysoko wypiętrzonej struktury, którą tnie sieć uskoków. Z taką strukturą geologiczną tego miejsca wiąże się występowanie pokładów wartościowych wód mineralnych, które są wydobywane w celach leczniczych. Właśnie reliktowe wody mezozoiczne sprawiają, że jest to idealne miejsce dla SPA nad morzem.

Innym magnesem, przyciągającym miłośników relaksu i odnowy biologicznej, jest występowanie w okolicach Kołobrzegu znacznych pokładów borowiny. Ten torf o dużym stopniu przetworzenia przez bakterie, stosowany jest podczas zabiegów zalecanych przy schorzeniach reumatycznych, ginekologicznych i niektórych chorobach narządów wewnętrznych. Rozgrzewające kąpiele borowinowe należą do ulubionych zabiegów kuracjuszy sanatoryjnych, czy turystów korzystających z rozlicznych kołobrzeskich SPA. Lekarze podkreślają, że nie ma jednoznacznych dowodów na medyczne znaczenie zabiegów borowinowych. Jednak nie przekonuje to turystów, którzy obowiązkowo muszą skorzystać z tej kołobrzeskiej atrakcji. Poza tym w SPA nad morzem można wziąć udział w wielu innych zabiegach kosmetycznych, które wpływają na samopoczucie i pozwalają odświeżyć organizm.