Najlepsze biuro dla firmy

Posiadanie własnego biura to priorytet każdej firmy, poważnie myślącej o swoim rozwoju. Oczywiście nie każda forma działalności wymaga ogromnych powierzchni biurowych, wszystko zależy od profilu działalności.

Na czym przede wszystkim zależy przedsiębiorcom poszukującym przestrzeni biurowej dla swojej działalności?
Po pierwsze na dogodnej lokalizacji, po drugie na komfortowych warunkach wewnątrz, po trzecie wreszcie na prestiżowym umiejscowieniu.

Katowice należą do tych miast, które w ostatnich kilku latach inwestują w swój rozwój i wizerunek miasta nowoczesnego, otwartego na biznes. Wiąże się z tym niewątpliwie duża ilość nowych inwestycji w zakresie powierzchni biurowych. Nowe biura w Katowicach cały czas powstają, prezentując bardzo wysoki standard i oczekując na najemców z wyższej półki.

Biurowce klasy A reprezentują najwyższe normy w postaci:
– szybkiego łącza internetowego
– klimatyzacji
– niezbędnych instalacji
– wykorzystania dobrej jakości materiałów
– możliwości samodzielnej aranżacji zgodnie z własnymi upodobaniami oraz profilem działalności firmy.

Lokalizacja biurowca jest bardzo istotna z punktu widzenia wygody dojazdu oraz prestiżu firmy. Obecnie powstają biurowce w ścisłym centrum miasta, wykorzystujące nawet nieduże powierzchnie. Aby uniknąć problemu z parkowaniem samochodu zarówno przez pracowników firmy, jak i potencjalnych klientów, kontrahentów projektanci zazwyczaj umieszczają garaże pod powierzchnią ziemi.

Biura powinny być dobrze skomunikowane, aby dojazd do nich był w miarę bezproblemowy – nie tylko samochodem, ale także środkami komunikacji miejskiej.

Architektura nowych biurowców w Katowicach jest bardzo jednostajna. Praktycznie wszystkie utrzymane są w duchu nowoczesnym. Są to bardzo proste bryły, często z wieloma przeszkleniami. Profesjonalne kompleksy biurowe mieszczą w sobie nie tylko same biura, ale także niezbędną infrastrukturę w zakresie gastronomii, często również fitness klubu, siłowni, basenu itp. Chodzi o to, aby pracownicy biur, którzy niejednokrotnie spędzają w biurze większość dnia, mogli bez wychodzenia z budynku coś zjeść lub się zrelaksować.