Dystrybucja drzwi wewnętrznych

Szkło jest niezwykle uniwersalnym materiałem, którego głównym składnikiem jest piasek kwarcowy, obrabiany wraz z pigmentami w piecu o temperaturze 1200 stopni Celsjusza. W zależności od potrzeb, szkło przybiera dowolne kształty, które pozwalają na uzyskanie szyby, szklanki czy elementów ozdobnych. Współcześni producenci są w stanie wykonać z niego wszystko. Pozostaje jednak kruchość, z którą można sobie poradzić jedynie w przypadku dużych i prostych powierzchni. Każdy z nas wie, że ze szklanymi naczyniami trzeba obchodzić się ostrożnie, zwykła szyba też może zostać przez przypadek stłuczona.

Szkło hartowane

W budownictwie najczęściej stosowane jest szkło hartowane, o zwiększonej odporności oraz klejone, wzmacniane folią i zapobiegające przebiciu w razie jego stłuczenia. Tego typu szkło nadaje się do produkcji bezpiecznych drzwi, okien, blatów, a nawet ścian działowych. Dużym powodzeniem cieszą się drzwi ze szkła, które znacznie poprawiają estetykę pomieszczeń i nadają im niepowtarzalny, niezwykle nowoczesny wygląd. Dzięki laminowaniu można osiągnąć na nich rozmaite wzory, czy umieścić ulubione zdjęcia.

Zróżnicowana oferta dystrybutorów

Niemal każda szanująca się firma, która zajmuje się dystrybucją drzwi wewnętrznych, posiada dziś w swojej ofercie drzwi ze szkła. Można wybrać produkty stanowiące jednolite, szklane powierzchnie, czy też łączone z drewnem lub metalem. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na aranżację danego wnętrza. Ciekawie się prezentują drzwi przesuwne, które przy odpowiednim zagospodarowaniu szklanej przestrzeni będą pełniły również funkcję ozdobną w danym pomieszczeniu.