Usługi budowlane – docieplanie

płaty styropianuKażdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są odpowiednie docieplenia budynków. To od nich zależą późniejsze rachunki z ogrzewanie, które przy obecnych cenach paliw mogą stanowić poważne obciążenie dla budżetu domowego mieszkańców. Siarczyste zimy, które dają o sobie znać w ostatnich latach, sprawiają, że wszyscy szukają możliwości obniżenia kosztów ogrzewania. Bez właściwego ocieplenia ścian domu nawet najtańsza metoda może przynieść wydatki, których nie będziemy w stanie pokryć.

Większość osób, które decydują się na budowę domu, do ocieplania ścian używa styropianu, który w porównaniu z innymi sposobami jest tani i dość łatwy w położeniu. Nawet w tym przypadku zdarzają się jednak błędy i niedociągnięcia, których skutkiem mogą być wysokie rachunki za gaz, prąd czy nawet paliwa stałe, służące do ogrzewania domu. Warstwa styropianu musi być odpowiednio gruba, a sposób jego położenia eliminować wszelkie mostki termiczne, które obniżają znaczenie warstwy izolacji termicznej.

Docieplenia budynków powinny być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy, które wiedzą, jak zapobiec uciekaniu ciepła z wnętrza domu. Istotny jest też odpowiedni dobór wszelkich materiałów, siatki, kleju oraz tynku, który znajdzie się na zewnętrznej części elewacji. W dzisiejszych czasach możliwości jest tak wiele, jak wiele można zrobić błędów podczas ich realizacji. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które oddziałują na dom, czyli jego położenie, nasłonecznienie, wilgoć, natężenie ruchu oraz strefę klimatyczną, w której powstaje dana inwestycja.