Wczasy rehabilitacyjne

plaża2Polskie morze ma niepowtarzalny urok o każdej porze roku. Latem przyciągają tu turystów piaszczyste plaże i możliwość uprawiania sportów wodnych. Poszczególne ośrodki wczasowe starają się zagwarantować swoim klientom jak najszerszy wachlarz usług. Nadmorskie hotele proponują pobyt w SPA, własne baseny i salony odnowy biologicznej. Wiosną oraz jesienią nadmorskie kurorty są oblegane przez osoby starsze, które korzystają w tym czasie ze świeżego powietrza, mogą spacerować i podziwiać przyrodę, wsłuchiwać się w szum fal, a jednocześnie nie są narażone na intensywne działanie promieni słonecznych.

Rehabilitacja nad polskim morzem

Nasze morze pięknie się też prezentuje zimą. W tym okresie największą popularnością cieszy się rehabilitacja nad morzem. Ośrodki sanatoryjne i rehabilitacyjne tętnią wówczas pełnią życia. Klimat służy osobom z większością schorzeń, co przekłada się na pełne obłożenie w niemal każdym sezonie. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to w okresie zimy jeden z najcieplejszych regionów kraju, choć potrafi tu naprawdę silnie wiać wiatr.

Rehabilitacja nad morzem służy również naszej psychice. Szum fal wpływa na nie niezwykle kojąco, a spacery wzdłuż plaży wyciszają i odbudowują system nerwowy. Można tu połączyć zabiegi związane z rekonwalescencją po chorobie z intensywnym wypoczynkiem, który doda nam sił po powrocie do codziennych zajęć. Ponieważ jest to rejon niezwykle popularny, więc rezerwacji w danym ośrodku warto dokonać ze znacznym wyprzedzeniem. Wówczas będziemy mieli pewność, że pobyt nad morzem będzie naprawdę udany.