Rodzaje elewacji

Wykończenie budynku z zewnątrz

elewacjaKażdy z nas pragnie, by jego dom wyglądał pięknie, a elewacja była trwała i łatwa w pielęgnacji. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że tradycyjne tynki posiadają wiele wad, które szybko dają o sobie znać. Poszczególne rodzaje tynku różnią się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a ich dobór do miejsca, w którym budujemy dom, wcale nie jest prosty. Określone wymagania będzie posiadał dom blisko drogi, a inne położony w wilgotnym miejscu. Idealny wybór tynku jest praktycznie niemożliwy, a więc warto zwrócić również uwagę na inne rozwiązania.

Materiały elewacyjne

Coraz więcej osób wykańcza swoje domy okładziną wykonaną z płytek czy też kamienia elewacyjnego. Są to niezwykle trwałe materiały, które nie tracą swojego uroku przez wiele lat. Doskonale się sprawdzają, niezależnie od warunków atmosferycznych, wilgotności powietrza i zanieczyszczenia atmosfery. Łatwo się je czyści i konserwuje, co sprawia, że zawsze wyglądają niezwykle estetycznie. Nie kruszą się też i nie pękają, jak to ma miejsce w przypadku większości tynków elewacyjnych.

Dużym powodzeniem cieszą się elewacyjne płytki Cerrad. Firma w swojej ofercie posiada również okładziny schodów, parapetów i rozmaite rodzaje płytek podłogowych. Wszystkie produkty tej marki spełniają najsurowsze normy. Można je też stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Szczególnej uwagi wart jest klinkier, który należy do wyrobów najwyższej jakości. Klinkier jest również wyjątkowo odporny mechanicznie i mało nasiąkliwy, co w przypadku elewacji ma olbrzymie znaczenie.