Pracownia protetyczna

Pracownia protetyczna dostarcza innowacyjne rozwiązania protetyczne, które pozwalają pacjentom komfortowo żyć po utracie swoich zębów na skutek jakiejś przebytej choroby lub wypadku.

Wizyta u dentysty wciąż u wielu ludzi wywołuje strach i niepokój, choć przez ostatnie lata wiele się zmieniło w dziedzinie obsługi stomatologicznej pacjentów. Gabinety są coraz lepiej wyposażone w narzędzia stomatologiczne, rozwija się technika dentystyczna, i co za tym idzie komfort pacjentów. Wielość rozwiązań, które można zastosować w danym przypadku sprawia, że pacjenci mają możliwość wyboru techniki dopasowanej do zasobności portfela. Rozwój medycyny i protetyki stomatologicznej dają im duże korzyści.

Po utracie zęba pacjent ma do wyboru między innymi: implanty zębów, korony na mostku, korony ceramiczne, porcelanowe, z włókna szklanego, korony na korzeniu, który pozostał w dziąśle. Wybór rozwiązania zależy od wielu czynników – od ceny, ilości brakujących zębów, wskazań medycznych. Korony i implanty zębów znacznie różnią się ceną, ale również trwałością, a także długością realizacji i komfortem pacjenta.

Implanty zębowe są dosyć drogie – ich cena oscyluje wokół 3 tysięcy złotych za zęba. Ich zaletą jest bardzo długa trwałość, implant funkcjonuje na zasadzie naturalnego zęba, ale czas oczekiwania na końcowy efekt jest bardzo długi. Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu w dziąsło pacjenta, które wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po tym zabiegu, dziąsło musi się goić przez kilka miesięcy, a następnie na implant nakładany jest łącznik, a później sztuczny ząb – widoczna część uzupełniająca implant. Dzięki nowoczesnym narzędziom i materiałom stomatologicznym pacjent może cieszyć się nowym uzębieniem przez resztę życia.

Braki w uzębieniu trzeba uzupełnić ze względów estetycznych oraz zdrowotnych. Najczęściej decydujemy się na wypełnienia w przypadku utraty zębów jedynek, dwójek, tych widocznych już na pierwszy rzut oka, lekceważąc braki z tyłu jamy ustnej. To błąd, bo brak jednego lub dwóch zębów obok siebie może prowadzić do dalszych komplikacji – szybszego ścierania pozostałych zębów, ich przyspieszonego psucia. W takich przypadkach pogarsza się także komfort jedzenia, gryzienie jest utrudnione, połykamy zbyt duże kęsy jedzenia.