Nauka angielskiego

Język angielski to podstawa komunikacji na całym świecie. Nacisk na naukę kładziony jest już w przedszkolach, edukacja jest kontynuowana w szkole podstawowej, średniej oraz na studiach. Jednak wciąż wielu Polaków słabo radzi sobie z tym językiem, na co wpływ ma niestety polski sposób edukacji, nastawiony głównie na poznawanie zasad gramatyki, a pomijanie konwersacji, umiejętności formułowania myśli itd. W ostatnim czasie ten trend powoli się zmienia. Młodzi ludzie chętnie uczestniczą w kursach językowych, a także uczą się na własną rękę.

Nauka angielskiego poprzez pliki mp3 to dzisiaj najpopularniejsza metoda nauki języka obcego. Uczenie się z książek ma swoją skuteczność, ale wymaga bardzo dużo wytrwałości i samozaparcia, natomiast nauka angielskiego poprzez pliki mp3 jest szybsza i przyjemniejsza. Pliki mp3 można nagrać na dowolny nośnik, i słuchać lekcji w każdym miejscu, gdy mamy akurat chwilę czasu, na przykład podczas jazdy komunikacją miejską.

Księgarnie wysyłkowe posiadają szeroki wybór tego rodzaju kursów. Najważniejszą zaletą nauki angielskiego mp3 jest oczywiście kontakt z językiem mówionym, który wiadomo różni się od tego z książek. Największą skuteczność kursy mp3 osiągają, gdy są czytane przez native speakerów, i przedstawiają rzeczywiste sytuacje z codziennego życia, a nie wydumane problemy i zagadnienia z książek.

Przeważnie kursy do nauki angielskiego na mp3 są profesjonalnie zrealizowane i oparte na ciekawym pomyśle. Dzięki temu słuchając lekcji nie znudzimy się. W zależności od poziomu zaawansowania lekcje zawierają materiał po angielsku i po polsku lub tylko po angielsku

Mogą mieć formę kilku lub kilkunastominutowych lekcji, dialogów, scenek, piosenek, tekstów, zazwyczaj z przerwami na samodzielne powtarzanie nowych słówek czy zwrotów itd.

Kursy są dostępne dla wszystkich poziomów zaawansowania, od całkiem podstawowego poprzez tematycznie pogrupowane zagadnienia, typu angielski dla podróżnych, angielski w pracy, w biurze itp.

Nauka angielskiego mp3 ma bardzo wiele zalet:
– kontakt z żywym językiem
– codzienne sytuacje (szukanie pracy, zakupy, na poczcie, w banku itp.)
– możliwość nauki wszędzie i o każdej porze
– niska cena w porównaniu do drogich podręczników

Oczywiście nauka poprzez mp3 może być wspierana przez podręczniki czy ćwiczenia, ale pliki mp3 mogą również stanowić samą istotę kursu.

Kursy znajdują się w księgarniach wysyłkowych do bezpośredniego pobrania. Po przelaniu kwoty na konto sklepu na maila otrzymujemy cały kurs podzielony na lekcje, gotowy do odsłuchiwania lub przegrania na nośnik mp3.