Popularność księgarni internetowych

Księgarnie internetowe to świetne rozwiązanie, które od dobrych kilku lat funkcjonuje również w Polsce, i to funkcjonuje z dużym powodzeniem. Wiadomo, że z czytelnictwem w naszym kraju nie jest zbyt dobrze, regularnie książki czyta niewielki procent społeczeństwa, a większość nie miała nawet jednej książki w ręku przez cały rok. Statystyki są zatrważające. Jednak rynek mimo wszystko jest duży. Grupa czytających nie jest duża, ale za to są to czytelnicy systematyczni, którzy wyrabiają wysokie normy.

I właśnie dla nich warto prowadzić księgarnie internetowe. Ich liczba ciągle rośnie, pojawiają się nowe, chociaż żeby wejść na ten rynek, trzeba czymś zaskoczyć konsumentów. Kilku najważniejszych graczy w tej branży tak łatwo nie pozwoli sobie odebrać palmy pierwszeństwa.

W największych i najpopularniejszych księgarniach internetowych dostępne są właściwie wszystkie rodzaje książek – od poradników, przez komiksy, albumy krajoznawcze, przewodniki, literaturę piękną, romanse, kryminały, dzienniki, podręczniki szkolne i akademickie po audiobooki oraz e-booki, a także czytniki elektroniczne książek.

Książki papierowe powoli będą zastępowane przez książki elektroniczne oraz w wersji audio, dlatego księgarnie internetowe muszą być otwarte na nowości, i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb rynku.