Rośnie standard usług hotelowych w Polsce

hotelJeszcze do niedawna wybierając się na wczasy nad morzem, w górach czy do jednego z pięknych polskich miast nie mogliśmy być pewni, jaki standard obiektu i usług hotelowych zastaniemy na miejscu. Baza hotelowa w Polsce jeszcze do niedawna pozostawiała wiele do życzenia.

Ostatnio jednak coś zaczyna się w tej kwestii zmieniać. Powodem jest wzrost atrakcyjności turystycznej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Wzrost zainteresowania naszym krajem notowany jest od paru lat. Nad polskie morze, w góry, nad jeziora przyjeżdżają turyści z Niemiec i innych krajów europejskich, doceniając walory polskiego klimatu, a także niskie ceny.

Wraz z coraz większą rzeszą turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj, rośnie standard polskich hoteli i oferowanych przez nich usług. Nad morzem i w innych zakątkach kraju powstają nowe inwestycje spełniające najwyższe normy i standardy.

Obiekty hotelarskie różnią się standardem i przeznaczeniem, oficjalnie można je podzielić na hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i turystyczne oraz pola biwakowe. Każde z nich rządzi się swoimi prawami. Żeby obiekt można było nazwać hotelem, musi on posiadać 10 pokoi jedno- i dwuosobowych. Motel to obiekt świadczący usługi hotelowe położony blisko drogi, posiadający własny parking. Pensjonat natomiast oferuje swoim gościom pełne wyżywienie. W domach wycieczkowych, podobnie jak w schroniskach turystycznych i młodzieżowych goście mogą liczyć na ograniczony zakres usług, są to obiekty przystosowane raczej do samoobsługi.

W zależności od potrzeb i wymagań klientów, a także zasobności ich portfela i celu podróży wybierają oni odpowiedni obiekt. Niezależnie od tego czy jest to hotel w Warszawie, pensjonat w Zakopanem czy pole namiotowe w Jastrzębiej Górze, podstawowe warunki powinny być spełnione.

W ocenie standardu hoteli brana pod uwagę jest wielkość pokoi lub apartamentów, jakość usług podstawowych oraz zakres usług dodatkowych. Udając się na urlop czy też w podróż biznesową, należy dokładnie sprawdzić, do jakiej kategorii zalicza się wybrany przez nas hotel.