Noclegi w górach – kwatery prywatne alternatywą dla hoteli

pensjonatNiemal każdy gospodarz i właściciel willi w Ustroniu czy innej górskiej miejscowości turystycznej wynajmuje pokoje gościnne. Świadczenie usług turystycznych jest podstawowym sposobem zarobkowania na tym terenie. W miejscowościach takich jak Zakopane, Ustroń czy Wisła istnieje bardzo zróżnicowana oferta dotycząca noclegów. Powstają tu wielkie kompleksy hotelowe z basenami, ośrodki spa, domy wczasowe, a także pensjonaty. A więc baza noclegowo-turystyczna jest tworzona z uwzględnieniem wielu różnych potrzeb gości, tak by turysta zadowolony z pobytu wrócił w dane miejsce jeszcze wielokrotnie.

Alternatywą dla rozbudowanych ośrodków są pokoje gościnne u gospodarza. Jest to oferta zdecydowanie tańsza, wiążąca się z mniejszymi udogodnieniami, ale jednocześnie ma swoje ważne atuty. Przede wszystkim kameralne warunki pobytu sprzyjają nawiązaniu bliższych relacji z gospodarzami i zasmakowaniu w prawdziwym życiu, zwyczajach danej społeczności. Kwatery prywatne to oferta dla indywidualistów, ludzi ciekawych świata, głodnych kontaktów z ludźmi, ponieważ pokoje gościnne najczęściej znajdują się w prywatnym domu, w którym mieszkają także gospodarze. Lubiącym poznawać nowych ludzi takie rozwiązanie pozwala rozwijać swoje pasje integracyjne.

Na rynku turystycznym dużo jest także ofert kwater prywatnych będących osobnymi, niezależnymi apartamentami. W takich przypadkach goście mają większą swobodę. Ta forma turystyki jest bardzo popularna szczególnie za granicą. Ceny wynajęcia apartamentu są bardzo korzystne, szczególnie gdy zbierze się większą grupę ludzi i koszt podzieli na wszystkich wczasowiczów.

Często goście mają do dyspozycji kuchnię, gdzie można przygotować proste posiłki, co stanowi ważny atut, szczególnie gdy udajemy się na wczasy z dzieckiem. W każdej chwili przyrządzimy jedzenie dla naszej pociechy i całej rodziny. Kuchnie zazwyczaj wyposażone są w podstawowe akcesoria umożliwiające ugotowanie nieskomplikowanych obiadów.

Wybierając pokoje gościnne w Ustroniu czy Wiśle możemy liczyć na większy spokój, niż w przypadku dużych ośrodków wczasowych, przyjazną, domową atmosferę, a także przystępne ceny.

Przykład pensjonatu z rodzinną atmosferą jest zlokalizowany w Ustroniu Gościniec U Januszka.