Pobyt w Krakowie

krakowPrzyjeżdżając do Krakowa w celach turystycznych, trzeba wcześniej zarezerwować nocleg, najlepiej w miejscu dobrze zlokalizowanym, w okolicy centrum miasta. Szybki dostęp do najważniejszych atrakcji jest bardzo ważny, podobnie jak sam komfort hotelu.

Poziom hoteli i innych obiektów noclegowych w Krakowie jest wysoki, a różnorodność spora. Każdy, kto chce choć parę dni spędzić w mieście, może znaleźć nocleg za dobrą cenę. Kraków oferuje hotele pięciogwiazdkowe, a także tradycyjne mieszkania do wynajęcia oraz hostele – oferta jest ciekawa i zróżnicowana. Znaleźć hotel w Krakowie wcale nie jest tak trudno. Wystarczy chwila i komputer podłączony do sieci.

Urlop spędzony w Krakowie można połączyć ze zwiedzaniem Wzgórza Wawelskiego, Rynku Głównego, żydowskiej dzielnicy Kazimierz, Kościoła Mariackiego i wielu innych miejsc. Dobry hotel to podstawa, powinien być świetną bazą wypadową na wszystkie wycieczki i spacery po Krakowie. W Krakowie można także odwiedzać liczne muzea i bogate zbiory sztuki, a także kopce, z których rozciągają się piękne widoki ha miasto.

Jeśli zależy nam na odwiedzeniu także ciekawych miejsc w okolicy lub nie lubimy poruszać się po mieście środkami transportu publicznego, możemy bez problemu wynająć samochód na dowolną ilość dni.

W Krakowie działa wiele wypożyczalni samochodów, które oferują wiele typów i modeli aut, by każdy mógł wybrać najbardziej odpowiadający swoim indywidualnym potrzebom.Wiadomo, że 5-osobowa rodzina potrzebuje większego auta niż para. Oferta rynkowa jest bardzo urozmaicona, każdy może w niej znaleźć samochód na własną kieszeń. Najmniej opłaca się wynajęcie samochodu w Krakowie na jeden dzień. Im dłuższy czas wynajmu, tym opłaty za pojedynczy dzień niższe. Warto więc zaplanować kilka wycieczek po okolicy, i odwiedzić np. Kopalnię soli w Wieliczce, Zakopane czy inne miejsca. Wynajętym autem szybko dotrzemy do celu, mamy też możliwość zatrzymania się w dowolnym miejscu po drodze, jeśli mamy na to ochotę. Wynajem samochodu daje dużą swobodę i wolność poruszania się.