Przesyłki międzynarodowe i krajowe – usługi kurierskie.

Każda firma kurierska obecna na polskim rynku musi codziennie walczyć o Klienta, a konkurencja jest bardo duża.

Zapotrzebowanie na usługi kurierskie nieustannie rośnie. Postęp cywilizacyjny wymusza wiele zmian, między innymi wzrasta popularność robienia zakupów przez internet. Ze względu na dość długi czas oczekiwania na przesyłki realizowane przez Pocztę Polską, wiele osób korzysta z usług profesjonalnych firm kurierskich, które charakteryzuje szybkość i sprawność dostarczania przesyłek.

Na polskim rynku działa bardzo dużo firm oferujących usługi kurierskie. Są to zarówno potentaci międzynarodowi znani na całym świecie, cieszący się dużą renomą, jak i małe firmy, całkiem dobrze radzące sobie na tym konkurencyjnym rynku.

Większość firm obsługuje nie tylko przesyłki krajowe, ale również przesyłki międzynarodowe w opcji ekonomicznej i ekspresowej. Firmy zapewniają kompleksowe usługi. Organizują przewóz paczek, przesyłek pieniężnych, towarów wielkogabarytowych.

Zapewniając szybki czas doręczenia, dostosowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów. Usługi kurierskie w większości stoją na wysokim poziomie, dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu oraz sprawnemu zapleczu technicznemu firm kurierskich, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania logistyczne.

Są to między innymi systemy monitorowania przesyłki, do których Klient ma całodobowy dostęp. Dzięki temu rozwiązaniu doskonale wie, co dzieje się z nadaną przesyłką, jaki jest stan realizacji zamówienia. W przypadku, gdy adresat nie jest obecny, firmy kurierskie zobowiązują się do próby drugiego doręczenia. W tym celu kontaktują się z Klientem i ustalają konkretny termin, dogodny dla adresata.

W dużych firmach koszty doręczenia przesyłek krajowych i międzynarodowych są objęte standardowym cennikiem, natomiast w mniejszych zazwyczaj można negocjować, a ceny ustalane są indywidualnie.

W ostatnich latach czas doręczenia przesyłek bardzo się skrócił. Większość firm kurierskich oferuje opcję ekspresowego doręczenia (oczywiście za specjalną opłatą). Możliwe jest doręczenie nawet tego samego dnia lub następnego dnia rano – dotyczy to zarówno przesyłek krajowych i międzynarodowych.