Usługa wirtualnego biura

secretary-338561_1280Wirtualne biuro to usługa stosunkowo nowa w Polsce, która zyskała już uznanie na Zachodzie. Jej popularność wiąże się z rozwojem biznesu, choć nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość jej istnienia. Jeśli się ją odpowiednio zareklamuje, z pewnością znajdzie się wielu klientów, którzy będą chcieli skorzystać z tego rodzaju usługi.

Wirtualne biuro jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy małą firmę, nie musimy prowadzić własnego biura, a jednocześnie nie chcemy, by oficjalną siedzibą firmy było nasze mieszkanie, czy miejsce zameldowania. Wirtualne biuro pomaga uzyskać neutralny adres, który może figurować we wszystkich dokumentach firmy, w zgłoszeniu do KRS, w materiałach reklamowych i promocyjnych, w korespondencji z kontrahentami firmy.

Zakres usług związanych z wirtualnym biurem jest bardzo szeroki. Można tylko wykupić adres dla firmy, można zamówić obsługę sekretariatu w dowolnym wymiarze. Taki sekretariat zajmuje się wszystkimi pracami biurowymi, odbierając i na bieżąco przekazując korespondencję klientowi, odbierając pocztę mailową, faksy. Jeśli klient sobie tego życzy, sekretariat może również odpowiadać na korespondencję, przygotowywać pisma itd.

Wiele firm oferujących usługę wirtualnego biura, posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Może ona obejmować na przykład pomoc w rejestracji działalności gospodarczej, usługi księgowe, pomoc prawną, a nawet wsparcie informatyczne.

Ważnym atutem usługi jest zdobycie prestiżowego adresu dla firmy bardzo małym kosztem. Wynajęcie biura w dogodnej lokalizacji, w centrum Warszawy czy Katowic, byłoby bardzo drogie. A w interesach wszystko ma znaczenie, adres siedziby firmy również odgrywa swoją rolę.

Wirtualne biuro to oszczędność czasu oraz pieniędzy, co w prowadzeniu działalności gospodarczej jest bardzo ważne. Może ono również stać się biurem rzeczywistym – klient może wynająć pomieszczenia sekretariatu, gabinetowe oraz sale konferencyjne, by spotkać się ze swoimi kontrahentami.