Serwis spawarek

spawanieSpawarki są innowacyjnymi urządzeniami, służącymi do trwałego łączenia różnych elementów. Spawanie polega na miejscowym roztopieniu stykowych powierzchni łączonych elementów, a oprócz samej spawarki wykorzystywane jest często tzw. spoiwo, czyli materiał spawalniczy – na przykład w postaci drutu spawalniczego, elektrody wolframowej czy otulonej. Po stopieniu i ponownym zastygnięciu spoiwo staje się spoiną, która ma  za zadanie trwale połączyć elementy.

Stanowisko spawalnicze musi być odpowiednio wyposażone i obsługiwane przez specjalistę, aby proces spawania przebiegał bez uchybień i był skuteczny.

Spawarki są nieodłącznym elementów różnych gałęzi przemysłowych, ich zastosowanie wpływa na poprawę wydajności wielu przedsiębiorstw. W internecie można znaleźć wiele sklepów internetowych oferujących wszelkie niezbędne akcesoria spawalnicze, a także same spawarki i ubrania dla spawaczy oraz świadczące serwis spawarek.

Do typów spawania należą między innymi:

– spawanie elektryczne,

– elektronowe,

– gazowe,

– laserowe i inne.

Istnieją różnorodne spawarki przeznaczone do spawania różnymi metodami – między innymi spawarki MMA, TIG, MIG, MAG, MIG MAG. Każda ma swoje zastosowania i specyfikę działania. Spawarki MIG MAG służą na przykład do spawania stali okrętowych i konstrukcyjnych. Spawarki TIG spawają ze współudziałem elektrody wolframowej, wytwarzając łuk elektryczny w osłonie gazu obojętnego. Używa się ich do spawania aluminium, stali nierdzewnych itd.

Każda spawarka wymaga okresowych przeglądów, a w razie jakiejś awarii także serwisu. Zazwyczaj firmy oferujące urządzenia, materiały i akcesoria spawalnicze zajmują się także profesjonalnym serwisem spawarek.  Aby świadczyć tego rodzaju usługi konieczna jest nie tylko wykwalifikowana i doświadczona kadra specjalistów, ale także specjalne oprzyrządowanie do kontroli urządzeń. Firma odbiera zepsutą spawarkę i przywozi naprawioną. Usługi serwisowe powinny być objęte gwarancją.