Urządzanie biura

meble ze sklejkiLady recepcyjne stanowią istotny element wyposażenia większości biur. Zwłaszcza większe przedsiębiorstwa potrzebują punktu, który będzie łączył pracowników z otoczeniem zewnętrznym. Osoby pracujące w recepcjach najczęściej mają za zadanie kierowanie klientów do właściwych pokojów, w celu jak najszybszego załatwienia spraw. Przyjmują też bieżącą pocztę i dokumenty, które nie wymagają rozmowy z innym pracownikiem danej firmy. Zarówno panie, jak i panowie, którzy pracują w recepcji, muszą się odznaczać estetycznym, nienagannym wyglądem, dużą kulturą osobistą i umiejętnością nawiązywania kontaktów.

Rola lad recepcyjnych

Współczesne lady recepcyjne dają wiele możliwości ustawienia. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, których układ można dostosować do dowolnych wnętrz. Dzięki nim łatwo jest też osiągnąć zamierzoną aranżację recepcji. Jeśli ma ona pełnić jedynie funkcję punktu informacyjnego, to wystarczy nieduże stanowisko. W większych firmach recepcja musi spełniać wiele zadań, a więc ogromne znaczenie ma jej usytuowanie. Powinna znajdować się w takim miejscu, które zabezpieczy pracowników przed nieproszonymi gośćmi, akwizytorami i ludźmi, którzy znajdą się w ich pokojach przez pomyłkę.

W takich przypadkach lady recepcyjne są ustawione niedaleko wejścia, by recepcjonista mógł obserwować drzwi i reagować na każdego klienta czy kontrahenta, który przekroczy próg firmy. Jednocześnie warto postarać się, by meble do recepcji były na tyle charakterystyczne, żeby zwracały uwagę osób wchodzących do gmachu firmy. Duża część z nich woli zapytać się o drogę do danego pokoju, niż błądzić wśród biurowych korytarzy.