Usługi sprzątające z zastosowaniem odkurzaczy przemysłowych.

Różnego rodzaju maszyny czyszczące stosowane są w branży usług sprzątających. Na jej rozwój wpływa ciągle rosnący popyt na świadczenie tego rodzaju usług.

Sprzątania wymagają hale produkcyjne, warsztaty, obiekty usługowo-handlowe, biura, a także prywatne mieszkania i domy. Większość właścicieli i najemców zatrudnia zewnętrzne firmy sprzątające, które dysponują profesjonalnym sprzętem, takim jak myjki wysokociśnieniowe – do trudnych zadań, wyszkolonym personelem, oraz specjalistycznymi środkami do czyszczenia różnych powierzchni – tapicerek, podłóg, glazury, asfaltu itd.

Firmy sprzątające zazwyczaj specjalizują się w konkretnych usługach – sprzątaniu biur, szpitali, przychodni, zakładów produkcyjnych, domów prywatnych.

Profesjonalne maszyny czyszczące można również wypożyczyć. Dużą popularnością cieszą się szczególnie odkurzacze przemysłowe, których można użyć do prania tapicerki samochodowej lub dywanów. Są one dostosowane do pracy w trudnych warunkach, duża siła ssania i cicha praca odkurzaczy gwarantuje skuteczne usunięcie nawet starych zabrudzeń oraz komfort użytkowania maszyny.

Ponieważ odkurzacze przemysłowe zbierają zanieczyszczenia suche i mokre, mają bardzo wiele zastosowań. Dzięki wyposażeniu zarówno w uniwersalne, jak i specjalistyczne funkcje nadają się do prac porządkowych w sklepach, obiektach hotelowych i gastronomicznych. Specjalne filtry zapewniają bezpieczeństwo użytkowania oraz długą żywotność urządzenia.

Odkurzacze do zadań specjalnych oraz różne inne maszyny czyszczące z powodzeniem są stosowane także w zakładach produkcyjnych, działających w wielu branżach przemysłu – spożywczym, papierniczym, metalowym, i innych. Ich zadaniem jest usuwanie odpadów, pyłów powstałych w procesie produkcji lub obróbki. Odkurzacze przemysłowe są przystosowane do skutecznego zasysania substancji stałych i płynnych o właściwościach łatwopalnych, żrących.

Zakres zastosowań odkurzaczy przemysłowych jest nieograniczony. Znajdują się one na wyposażeniu każdej firmy sprzątającej, z której usług można skorzystać.