Wirtualne biuro w Katowicach

Wirtualne biuro to usługa, z której korzysta coraz więcej podmiotów. Jeśli chodzi o wirtualne biuro, Katowice są miastem uprzywilejowanym. Znajduje się tutaj kilka firm oferujących tego rodzaju usługę, najwięcej zaś swoja siedzibę ulokowało w Warszawie ze względu na prestiż tej lokalizacji. Wirtualne biuro pozwala prowadzić firmę bez zbędnych kosztów, które trzeba by przeznaczyć na prowadzenie biura, oczywiście jeśli dana działalność nie wymaga posiadania na co dzień lokalu biurowego. Może to dotyczyć różnego rodzaju małych i średnich firm, także firm jednoosobowych, gdzie pracę możemy wykonywać w domu, a jednocześnie nie chcemy w oficjalnych dokumentach umieszczać swojego adresu domowego.

Jeden z głównych atutów usługi, jaką jest adres dla firmy, stanowi właśnie możliwość wykorzystania prestiżowego adresu we wszelkich dokumentach, we wpisie do KRS, przy rejestrowaniu działalności, w materiałach reklamowych, ulotkach, na stronie internetowej itd. Tam przychodzi cała korespondencja do firmy, która następnie jest przekazywana na bieżąco do klienta. Przy dobrze zorganizowanej usłudze wirtualnego biura i adresu dla firmy klient może liczyć na sprawną profesjonalną obsługę sekretarską, obsługę poczty elektronicznej, faksu, telefonów. Podpisując umowę zazwyczaj szczegółowo ustalamy zakres usług, a opłatę uiszczamy co miesiąc.

W ramach usług wirtualnego biura jest między innymi dostępna opcja – biuro na godziny, oznaczająca możliwość wynajęcia biura na spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia, konsultacje, rozmowy kwalifikacyjne itd. W czasie korzystania z usługi biura na godziny klient korzysta z pełnej obsługi sekretarskiej, może liczyć na catering, a jego kontrahenci mogą się w ogóle nie zorientować, że biuro jest wynajęte.

Dla kogo przeznaczone jest wirtualne biuro? Miedzy innymi dla freelancerów działających w różnych dziedzinach, ale także dla zagranicznych firm, szukających swego przedstawicielstwa w Polsce. Wirtualne biuro to usługa, na którą popyt rośnie, co wynika z dużego rozwoju biznesu w naszym kraju.