Cięcie płytek ceramicznych podczas remontu

Wiele osób remontując mieszkanie, musiało niejeden raz zmagać się z trudem, jaki trzeba w to włożyć. Zazwyczaj do remontu łazienki, czyn kuchni zamawiamy ekipę budowlaną, która ma za zadanie położyć płytki i zamontować wszystkie urządzenia. Położenie płytek wydaje nam się proste, ale tylko fachowca wie, jak powinno się to zrobić. Cięcie płytek ceramicznych to nie lada wyzwanie. To, że potrafilibyśmy przykleić nasze płytki w równych odstępach, nie oznacza, że poradzilibyśmy sobie z ich przycięciem. Nasze pomieszczenia nie są perfekcyjnie równe, a remontując je, zazwyczaj trzeba wykonać wiele dodatkowych czynności, by wyglądały dobrze.

Kładąc płytki w łazience, trzeba wykazać się niesamowitą precyzją. Przyklejenie płytek tak jak nam się żywnie podoba lub „na oko” jest głupotą. Jeżeli nie mamy pojęcia o kładzeniu płytek, nie róbmy tego. W innym wypadku zmarnujemy tylko materiał i zepsujemy płytki, których nie będzie dało się już przykleić. Cięcie płytek ceramicznych wymaga niesamowitej dokładności fachowcy. Jeżeli ucięta płytka będzie nierówna lub krzywa to następne płytki, które przykleimy, także będą krzywo. Efekt domina, który będzie można dostrzec, nie będzie zadowalającym efektem w naszej nowej łazience.

Urządzenie do cięcia musi być odpowiednio ostre. Cięcie płytek ceramicznych stępionym narzędziem nie jest dobrym pomysłem. Możemy spowodować wyszczerbienie się płytki, krzywe obcięcie lub co gorsza, jej całkowite pęknięcie. Narzędzia, których używamy podczas cięcia płytek, a także ich klejenia muszą być całkowicie sprawne. Każdy z nas nie chciałby kupować nowych płytek, tylko dlatego, że sam zepsuł je podczas kładzenia. Nikomu nie uśmiecha się wydawać dodatkowej gotówki. Jeżeli fachowiec, który zajmuje się remontem Twojej łazienki, uszkodził płytkę, to powinien pokryć jej koszty. Jego brak profesjonalizmu i dokładności z pewnością przyczynił się do tego więc dlaczego Ty masz ponosić konsekwencje jego braku kwalifikacji? Jeżeli firma, którą chciałbyś zatrudnić, jest rekomendowania, nie wahaj się i zrób to. Jeżeli jednak posiadasz wątpliwości co do uczciwości firmy budowlanej, od razu zrezygnuj.