Centrum medyczne – leczenie urazów sportowych.

Centrum medyczne w Warszawie – to obiekt często poszukiwany przez warszawiaków. Wielu z nas ma od czasu do czasu jakieś problemy ze zdrowiem, które chcemy zdiagnozować przy użyciu aparatury medycznej i których chcemy się jak najszybciej pozbyć. Mogą to być na przykład urazy sportowe, często spotykane u osób które zajmują się sportem wyczynowym, a także u amatorów, którzy narzucili sobie zbyt ostry trening lub też bez właściwego przygotowania wyszli na stok, boisko czy kort. Jednym słowem urazy sportowe są powszednim problemem, jeśli uprawiamy sport – czy to zawodowo czy amatorsko.

W przypadku urazów sportowych najlepszym specjalistą jest ortopeda, lekarz medycyny i traumatologii sportowej, która na co dzień zajmuje się opieką nad sportowcami. Sportowcom – w zależności od rodzaju uprawianego sportu – przytrafiają się różnego rodzaju urazy sportowe. Mogą to być na przykład:

– zerwanie ścięgna Achillesa
– uszkodzenie więzadła krzyżowego
– zmiany przeciążeniowe w rodzaju “łokcia tenisisty” czy “kolana skoczka”
– urazy stawu skokowego
i wiele innych.

Podstawą jest oczywiście ich właściwa diagnostyka, a ta nie może się odbyć bez profesjonalnej aparatury medycznej, do której zaliczyć należy m.in. rentgen, tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny. Dopiero bazując na wynikach specjalistycznych badań diagnostycznych w zastosowaniem najnowocześniejszej aparatury można podjąć się skutecznego leczenia.

W ramach leczenia urazów sportowych wykonywane są różne zabiegi ortopedyczne. Wśród nich można między innymi wymienić:

– artroskopia kolana
– artroskopia barku
– rekonstrukcja więzadła krzyżowego.

W stolicy i innych miastach Polski powstaje coraz więcej prywatnych przychodni i klinik, w których można leczyć rozmaite choroby i dolegliwości. Są to zarówno specjalistyczne placówki, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach medycyny – np. ortopedii, dermatologii, kardiologii, chirurgii itd., jak i centra medyczne, w których do dyspozycji pacjentów jest wielu specjalistów z różnych dziedzin.

W profesjonalnym centrum medycznych, jakich jest coraz więcej w Warszawie, można umówić się na konsultację ze specjalistą, a także przejść skomplikowany zabieg lub operację. W takich placówkach najczęściej pracują lekarze specjaliści posiadający duże doświadczenie i renomę – to właśnie oni przyciągają pacjentów do nowo powstałych przychodni, szpitali, centrów medycznych w Warszawie.

Oczywiście pobyt w niepublicznym szpitalu czy klinice wiąże się z odpłatnością, dlatego jest to propozycja dla bardziej zamożnych obywateli. Zaletą jest oczywiście krótki termin przyjęcia i profesjonalna obsługa, dostęp do najnowszych technologii i najlepszych leków – na co nie zawsze możemy liczyć w przypadku publicznych ośrodków zdrowia.