Usługi ogrodnicze

system zraszającyUsługi ogrodnicze świadczy coraz więcej firm, bowiem zapotrzebowanie na nie rośnie z roku na rok. Firmy ogrodnicze kierują swoją ofertę do zapracowanych właścicieli ogrodów, którzy chcą mieć zadbany i wypielęgnowany ogród, ale nie mają odpowiedniej ilości czasu, aby się tym zająć samodzielnie. Z usług profesjonalistów korzystają także firmy, miasta, instytucje państwowe, dysponujące dużymi terenami ogrodowymi, wymagającymi stałej opieki.

Ogród niepielęgnowany traci swój urok, rośliny wymierają lub dziczeją, pojawiają się chwasty i różnego rodzaju szkodniki. Dlatego każdy właściciel i zarządca ogrodu musi poświęcić czas na zajmowanie się swoim terenem zielonym lub zlecić opiekę zewnętrznej firmie.

Specjaliści wykorzystują fachową wiedzę i doświadczenie, dysponują nowoczesnym zapleczem technicznym oraz mogą zapewnić indywidualne podejście do każdego klienta.

Do zadań firmy ogrodniczych należy między innymi: uprawa roślin, ich regularna pielęgnacja, podcinanie drzew i krzewów, nawożenie, koszenie trawy, wertykulacja trawników, cięcie żywopłotów, nawadnianie, czyszczenie z użyciem specjalistycznego sprzętu do sprzątania, zwalczanie owadów i chwastów, usuwanie uschniętych lub chorych roślin, ich wywóz, aranżacja ogrodu z wykorzystaniem małej architektury ogrodowej w postaci fontanny, ławeczki, drewnianej altany.

Dużym ułatwieniem, z jakiego korzystają profesjonaliści, są narzędzia ogrodnicze oraz specjalistyczne systemy nawadniania ogrodów, które można indywidualnie zaprogramować, dopasowując do potrzeb i gabarytów ogrodu.

Podlewanie ogrodu jest absolutną podstawą jego prawidłowego funkcjonowania, której nie można pominąć. Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane rozwiązania ułatwiające skuteczne nawadnianie ogrodów – ręczne pistolety oraz automatyczne systemy zraszaczy, włączające się o określonych porach dnia, najczęściej rano i/lub wieczorem. Ważne by podlewanie roślinności odbywało się w momencie, gdy nie jest ona wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, bo może to skutkować spaleniem roślin.