Aranżowanie wnętrz

poduszkiArchitektura wnętrz to branża, która w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła. Pojawiają się nowe trendy i utalentowani projektanci pełni świeżych pomysłów. Dostępne są również kursy aranżacji wnętrz, dla osób które mają do tego smykałkę. Aranżacja wnętrz jest zajęciem tyleż trudnym, co wdzięcznym. Zadowolona mina inwestora jest najwspanialszą nagrodą, jaką może dostać projektant.

Projektowanie wnętrz to kształtowanie mieszkań, domów za pomocą różnych elementów architektonicznych i wykończeniowych. Projekt obejmuje rozrysowanie układu płytek podłogowych, uwzględnienie ścianek, punktów świetlnych, dobór kolorów, wybór materiałów, mebli, dodatków (takich jak firany, poduszki, lampy itp.),  i wiele innych szczegółów.

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, usługa oferowana przez firmy zazwyczaj jest kompleksowa. Zaczyna się od wizytacji obiektu i ustalenia zakresu prac, które muszą zostać przeprowadzone, a kończy na ustawieniu mebli i powieszeniu obrazów.

Profesjonalne projektowanie wnętrz wymaga merytorycznego i technicznego przygotowania. Każdy projekt jest oryginalny i dostosowany do wymagań inwestora. Prace rozpoczynane są od pomiaru wnętrza i wykonania rzutów poziomych, w których uwzględnia się funkcje poszczególnych pomieszczeń. Następnie wykonywany jest szczegółowy projekt wnętrza wraz z komputerową wizualizacją. W projekcie muszą być zawarte konkretne rozwiązania, nawet w postaci drobnych elementów, takich jak poduszki, obrazy czy wazony). Po zaplanowaniu przestrzeni przychodzi czas na realizację projektu.

Architektura wnętrz stanowi bardzo wdzięczną dziedzinę. Daje możliwość kreowania, tworzenia. Kolejny etap to dobór materiałów i elementów wykończenia i dostarczenie ich na miejsce inwestycji. Firmy zapewniają również szeroki nadzór nad wszelkimi pracami, dbając o to, by końcowy efekt był zadowalający.

W każdym przypadku design wnętrza dopasowywany jest do upodobań mieszkających w nim ludzi, lub do jego przeznaczenia, jeśli dotyczy to obiektu użyteczności publicznej. Ostatnim etapem pracy jest nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru, czyli wystrój wnętrz – ustawienie mebli, dobór dodatków, poduszek, powieszenie zasłon itp.

Wszystkie projekty powinny być realizowane z pasją i zaangażowaniem, rzetelnie i profesjonalnie, z dbałością o wysoki poziom obsługi.

Współczesna aranżacja wnętrz opiera się na różnych trendach. Obowiązuje zarówno nowoczesny minimalistyczny, jak i tradycyjny, przytulny i dekoracyjny styl urządzania. Wystrój wnętrz zależy oczywiście od przeznaczenia obiektu, ale przede wszystkim od gustu i upodobań użytkowników.

Korzystając z oferty polskich producentów mebli, tkanin, a także sklepów z dodatkami, można urządzić wymarzone wnętrze.