Pomieszczenia biurowe i gabinetowe

Biuro, w którym pracownicy muszą spędzać kilka do kilkunastu godzin dziennie, musi być tak zorganizowane, by ich praca mogła być jak najbardziej efektywna. Doskonale w takich miejscach sprawdzają się proste, ergonomiczne meble, dostosowane do konkretnych potrzeb. Istotna jest również ich kolorystyka, która ma sprzyjać koncentracji na wyznaczonych zadaniach. Z tych względów wyposażenie biura powinno być starannie przemyślane. Wielu właścicieli firm opiera się na projektach architektów wnętrz, którzy potrafią tak rozplanować przestrzeń poszczególnych pomieszczeń, żeby stworzyć jak najlepsze warunki do pracy.

Nieco innymi kryteriami należy kierować się wybierając meble gabinetowe. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na reprezentacyjny charakter tego miejsca. Dobrze wyposażony gabinet musi łączyć w sobie komfort pracy, elegancję i prestiż. Jednocześnie nie powinien razić przepychem, jeśli pozostała część firmy jest urządzona dość skromnie. Przesada w jego wystawności może zostać źle odebrana nie tylko przez pracowników, ale i potencjalnych klientów czy kontrahentów.

Bardzo często meble do gabinetu oddają charakter wykonywanej pracy. W biurach projektowych, agencjach reklamowych czy firmach informatycznych nie spotkamy w tym miejscu ciężkich, drewnianych biurek i regałów. Raczej będą przeważały jasne kolory i nowoczesne, lekkie kształty, wykonane z metalu oraz tworzywa. W kancelarii prawnej niemal zawsze ujrzymy ciemne meble, stylizowane na antyki lub nawet pochodzące z ubiegłych wieków.