Myjnie samoobsługowe – profesjonalna chemia

Bezdotykowe myjnie samoobsługowe można spotkać w każdym mieście. To obiekty, który zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Do ich zalet należy duża dostępność, możliwość umycia pojazdu 24 godziny na dobę oraz oszczędność pieniędzy. Ograniczeniem może być jedynie niska temperatura, ponieważ w takich obiektach nie można wysuszyć pojazdu do zera, co grozi np. przymarznięciem drzwi.

Skoncentrowany proszek

Chemia do myjni samoobsługowych charakteryzuje się wydajnością i skutecznością. Powinna spełniać także jeszcze jeden warunek – być bezpieczna dla karoserii. Zbyt ostre środki do czyszczenia mogą spowodować trwałe uszkodzenia lakieru oraz elementów chromowanych czy aluminiowych. Na myjniach samoobsługowych zazwyczaj wykorzystywany jest skoncentrowany proszek, który pozwala pozbyć się wszystkich typowych zabrudzeń z samochodu, czyli kurzu, śladów po owadach, oleju itp.  dzięki specjalnej formule proszek łatwo rozpuszcza się w wodzie, nie tworzy grudek i dostarcza obfitej piany.  Łatwo go też spłukać z pojazdu.

Piany aktywne

Innym przykładem chemii stosowanej na myjniach samoobsługowych są piany aktywne, a wśród nich różowa piana. Jest to produkt przeznaczony do mycia wstępnego, który przygotowuje zarazem pojazd do mycia zasadniczego. Używając aktywnej piany i pistoletu pod ciśnieniem możemy odspoić zalegający na karoserii brud i sprawić, że w kolejnym etapie uda się go łatwo usunąć z powierzchni samochodu. Zaletą profesjonalnej chemii do myjni jest jej skoncentrowana formuła i odpowiednio dobrane składniki, zapewniające dokładne czyszczenie.

Myjnie samoobsługowe pozwalają kompleksowo zadbać o samochód. Wśród dostępnych programów – oprócz mycia wstępnego zasadniczego oraz spłukiwania – jest m.in. woskowanie, które zapewnia zabezpieczenie lakieru przed wnikaniem brudu, a także nabłyszczanie z osuszaniem. Wysokie ciśnienie wody w pistolecie sprawia, że nie trzeba używać dużej siły, aby dokładnie umyć auto nawet mocno zabrudzone.