Pakowanie ozdobne prezentów

Pakowanie prezentów to usługa, która zyskuje na popularności. Punkty oferujące artystyczne pakowanie można znaleźć w każdym centrum handlowym, wszędzie tam, gdzie kupuje się prezenty dla najbliższych. Można za jednym zamachem załatwić sprawę, przynosząc do domu zapakowany pięknie prezent.

Istnieje wiele sposobów pakowania prezentów, wykorzystuje się w nich na przykład techniki florystyczne, a także różnego rodzaju dodatki, takie jak: suszone owoce, susz roślinny, filc, flizelina, tkaniny metalizowane, kwiaty z organzy, rafia, koraliki, ratanowe kulki, figurki, naklejki, celofan, tasiemki, wstążki, opakowania kartonowe, eleganckie papiery, sztuczne piórka, a nawet żywe kwiaty.

Firmy oferujące pakowanie prezentów wykorzystują specjalne papiery, torebki i dodatki przeznaczone do prezentów dla dzieci – na przykład z postaciami z bajek, kolorowe torebki z różnorodnymi nadrukami, eleganckie tkaniny, ozdobne opakowania z kartonu itp.

Pakowanie ozdobne to sztuka, której można się nauczyć choć wymaga wyobraźni, pomysłowości, inwencji twórczej, a także zdolności manualnych oraz staranności i precyzji. Najłatwiej jest zapakować przedmiot mający regularny kształt, na przykład książkę. Najtrudniej – coś nieregularnego, niesymetrycznego.

Liczy się nie tylko zawartość, ale również sposób opakowania. Opakowanie musi być efektowne, by zachęcało do odpakowania prezentu. Do prezentu można również dołączyć ręcznie wykonany bilecik z osobistymi życzeniami.

Opakowanie, podobnie jak sam prezent, powinno być dopasowane do okazji, wieku, płci obdarowanego. Może stanowić jego idealne dopełnienie.

Przyjemnie jest zaskoczyć obdarowanego, szczególnie jeśli jest to ważna okazja – ślub, jubileusz urodzin itp. Jeśli ma się odpowiednie zdolności, można samodzielnie zapakować prezent dla najbliższej osoby, jeśli nie – warto skorzystać z usług profesjonalisty – efekt murowany.