Wczasy nad morzem

Wczasy w Ustroniu Morskim to oferta wielu pensjonatów i ośrodków wczasowych znad morza. Polskie morze jest wciąż atrakcyjnym turystycznie rejonem, najchętniej wybieranym na wakacje w Polsce. Wielu Polaków wybiera nadmorskie miejscowości z sentymentu, inni mają po prostu blisko nad morze. Część nie zamieniłaby wczasów spędzonych w Ustroniu Morskim czy Kołobrzegu na żaden zagraniczny urlop. Luksusowy hotel w Kołobrzegu to obiekt, którego z zaangażowaniem poszukują.

Każdy hotel nad morzem, walcząc o Klienta, musi dzisiaj spełniać nowoczesne standardy wyposażenia i obsługi. Chodzi między innymi o osobne łazienki w każdym pokoju, telewizor, dostęp do internetu, klimatyzację, codzienną wymianę ręczników i pościeli itd. Goście oczekują nie tylko zapewnienia komfortowych warunków noclegowych, ale również dodatkowych atrakcji, takich jak sauna, basen, siłownia, centrum odnowy biologicznej. Wiele hoteli nad morzem już oferuje tego typu usługi. Wczasowicze mogą całodobowo korzystać z obsługi hotelowej.

Na ocenę hotelu składa się jego lokalizacja, wyposażenie oraz standard oferowanych usług. Usługi hotelowe podlegają bardzo skrupulatnej ocenie, a hotelom przyznawane są gwiazdki w skali od 1 do 5. Wraz z kolejną gwiazdką wzrasta poziom wyposażenia.

Hotel jednogwiazdkowy to najniższy standard usług. Pokoje są wyposażone w podstawowe dobra, jakimi są: łóżko, szafka nocna, szafa oraz umywalka. Łazienka może znajdować się na zewnątrz pokoju, w holu. W hotelu dwugwiazdkowym w pokojach dodatkowo znajduje się telewizor i telefon oraz osobna łazienka. Kategoria trzygwiazdkowa wymusza codzienną wymianę pościeli oraz ręczników, klimatyzację w pokojach, sale konferencyjne, siłownię i centrum odnowy, drzwi otwierane za pomocą karty. Cztery gwiazdki to jeszcze wyższy standard – wyciszone pokoje z internetem, lokalizacja w centrum miasta, centrum biznesowe wewnątrz hotelu obejmujące wiele sal konferencyjnych, dwie restauracje hotelowe. Granica między kategorią 4 i 5-gwiazdkową jest dosyć płynna. Pokoje są jeszcze bardziej luksusowe, zabezpieczenia nowocześniejsze, centrum biznesowe z profesjonalną sekretarką jest w stanie załatwić każdą sprawę.