Ustroń – przepiekna miejscowość.

Ustroń należy do najpiękniejszych zakątków turystycznych w naszym kraju. Jest tak samo chętnie odwiedzany latem, jak i zimą. Przepiękne krajobrazy przyciągają wszystkich miłośników gór.

Nie można się tu nudzić o żadnej porze roku, ani dnia. Okolica tętni cały czas życiem, a na przybyszy czeka całe mnóstwo atrakcji turystycznych. Miejscowość położona jest w Beskidzie Śląskim i należy do powiatu cieszyńskiego. Nie jest duża, bo liczba mieszkańców nie przekracza dwudziestu tysięcy, za to cieszy się ogromną popularnością wśród wczasowiczów szukających możliwości aktywnego spędzania czasu, a także wśród osób, które pragną odrobiny ciszy i chcą nacieszyć swoje oczy pięknymi krajobrazami.

Ze względu na rozmaite walory okolicy, ruch turystyczny jest tu dość duży niemal przez cały rok. Powstaje tu wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów i hoteli różnej kategorii. Cały czas jednak, jeśli chodzi o noclegi Ustroń nie posiada wystarczającej infrastruktury turystycznej. Stali bywalcy doskonale zdają sobie sprawę, że niezależnie od pory roku, trzeba pokoje rezerwować znacznie wcześniej, by móc spędzić tu kilka dni odpoczynku.

Nawet najbardziej ekskluzywne sanatoria i ośrodki w tym regionie generują dość duży ruch. Ustroń stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystów uwielbiających piesze wycieczki, górską wspinaczkę czy długie wycieczki rowerowe. Lubią tu też przyjeżdżać osoby starsze, które korzystają z mikroklimatu, jaki posiada uzdrowisko. Kto raz odwiedzi Ustroń, szybko rezerwuje noclegi na następny urlop, czy choćby dłuższy weekend, by przemierzać górskie szlaki i podziwiać przyrodę.