Naprawa i legalizacja tachografów, okresowe przeglądy techniczne

Okresowe przeglądy techniczne  to specjalność wielu stacji obsługi pojazdów. Coroczne badania muszą przejść wszystkie pojazdy poruszające się po drogach. Ich pozytywna ocena jest warunkiem dopuszczenia samochodu do jazdy.

Wykwalifikowana kadra techniczna oraz specjalistyczne urządzenia pomiarowe są w stanie wykryć wszystkie uszkodzenia nabyte w trakcie zwykłej eksploatacji oraz na skutek sytuacji nadzwyczajnych, takich jak różnego rodzaju wypadki.

Jeśli chodzi o okresowe przeglądy techniczne, Poznań jest miastem przygotowanym do zapewnienia profesjonalnych usług w tym zakresie. Badaniom w stacjach obsługi pojazdów podlegają między innymi silnik, geometria kół, układy hamulcowe i wydechowe samochodu. Obsługiwane są pojazdy zarówno na gaz, jak i benzynę, jak również auta powypadkowe i motocykle. Serwis oferowany przez firmy musi stać na najwyższym poziomie.

Firmy motoryzacyjne oferujące tego rodzaju usługi często mogą pochwalić się licznymi certyfikatami, które są gwarancją profesjonalizmu oferowanych usług.

Nowością w ofercie wielu firm jest naprawa i legalizacja tachografów. Urządzenia te są powszechnie stosowane w celu kontroli czasu pracy kierowców. Aby skutecznie zwiększały bezpieczeństwo na drodze, muszą być sprawne. Swoje usługi oferuje w tym zakresie wiele firm. Od sprawnego funkcjonowania tachografów zależy nasze wspólne bezpieczeństwo. Ich cel to ewidencjonowanie czasu pracy zawodowych kierowców, tak by nie stwarzali zagrożenia na drodze, łamiąc przepisy i przekraczając dopuszczalny czas pracy.

Stacje Obsługi Pojazdów zazwyczaj oferują kompleksowe usługi. Dynamicznie się rozwijają i rozszerzają zakres usług. W ramach szeroko zakrojonej działalności firmy prowadzą również (oprócz profesjonalnych usług w zakresie okresowych badań technicznych pojazdów) ośrodki szkolenia kształcące kierowców, diagnostów, operatorów wózków jezdniowych. Firmy wykonują także badania psychologiczne dla kierowców.