Kładzenie płytek

Imola Ceramika, płytki Rako, Tubądzin, Nowa Gala to marki płytek ceramicznych, które robią dziś furorę. Są znane w całej Europie dzięki swojemu oryginalnemu wzornictwu oraz doskonałej jakości.

Płytki ceramiczne, wanna, armatura łazienkowa to podstawowe elementy wyposażenia łazienki, które należy kupić, gdy chcemy zrobić remont łazienki. Decydując się na remont tego pomieszczenia, musimy przede wszystkim zgromadzić odpowiednie środki finansowe, a później już tylko wybrać konkretne elementy wykończenia łazienki i znaleźć ekipę remontową.

Jeśli nie posiadamy umiejętności w zakresie kładzenia płytek Rako czy podłączenia armatury łazienkowej, musimy zdać się na firmy profesjonalnie świadczące usługi remontowe. Najlepiej korzystać z usług firmy poleconej przez znajomego, wtedy można zapoznać się z efektami pracy danej ekipy. W przeciwnym razie podejmujemy duże ryzyko.

Zakładając, że firma remontowa jest solidna i potrafi sprostać naszym oczekiwaniom, jeśli chodzi o wystrój łazienki, możemy skupić się na wyborze odpowiednich produktów, takich jak płytki Rako, Tubądzin, Imola, czy też kabina prysznicowa, meble i armatura.

Kładzenie płytek to wbrew pozorom niełatwe zajęcie. Ta czynność wymaga znajomości tematu, doświadczenia i poznania kilku fachowych sztuczek. Resztę załatwi dobry klej, specjalistyczny sprzęt i eleganckie płytki Rako. Muszą one być położone prosto – w poziomie i pionie (zgodnie ze wzorem), trzeba użyć odpowiedniej ilości kleju, a podłoże powinno być dobrze przygotowane, oczyszczone i wyrównane.

Remont łazienki nie kończy się na położeniu płytek ceramicznych. Kolejnym etapem jest montaż wanny lub kabiny prysznicowej. Wybór zazwyczaj zależy od wielkości łazienki oraz preferencji użytkowników. Prowadzący aktywny tryb życia zazwyczaj wybierają nowoczesne kabiny prysznicowe, wyposażone w wiele funkcji, masaże wodne. Natomiast rodziny z dziećmi preferują wanny. Montaż wanien i kabin musi być zgrany z instalacją armatury łazienkowej, stanowią one bowiem jedną całość.

Armatura łazienkowa to element niezbędny w umywalce i wannie lub kabinie, możliwości wyboru są bardzo duże. Montaż armatury wymaga zakręcenia zaworów wody, później należy się kierować wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi. Wszystko należy zabezpieczyć uszczelkami i dobrze dokręcić.

Profesjonalne ekipy remontowe świadczące tego typu usługi bez problemu poradzą sobie z remontem łazienki, wymianą armatury, montażem kabiny prysznicowej i położeniem płytek ceramicznych.