Cięcie laserem blach.

Cięcie laserem to jedna ze specjalistycznych usług, na które jest duży popyt na rynku. Z ciętej laserowo blachy mogą powstawać różnego rodzaju części, elementy podzespołów maszyn, urządzeń.

Laserowe cięcie blach ma duże zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W przetwarzaniu metalurgicznym, produkcji mebli metalowych, kowalstwie artystycznym, w reklamie, w produkcji tabliczek znamionowych, tablic informacyjnych itp. Do ich atutów zaliczyć trzeba przede wszystkim dużą dokładność i precyzję cięcia, duża powtarzalność oraz gładką krawędź ciętych materiałów, bez konieczności dodatkowej obróbki. Cięcie laserem spełnia wyśrubowane wymogi produkcyjne dotyczące jakości, co sprawia, że jest tak popularne. Ważną zaletą laserowego cięcia blach jest także szybkość cięcia. Ta metoda znacznie przewyższa w tek kwestii inne metody. Dzięki temu cały proces produkcyjny może przyspieszyć, skrócenie czasu pracy jest niewątpliwie istotnym czynnikiem dla każdego przedsiębiorstwa.

Z wykorzystaniem profesjonalnych wycinarek laserowych można wyciąć dowolny kształt z różnego rodzaju materiałów, między innymi z blachy. Nowoczesne maszyny mogą wycinać w arkuszach blachy o bardzo dużych wymiarach, posiadających grubość dochodzącą nawet do 25 mm dla stali konstrukcyjnej, 15 mm dla stali nierdzewnej oraz 10 dla aluminium.

Laser potrafi przeciąć stal pozostawiając krawędź gładką i dobrze wykończoną. Dzieje się tak dlatego, że wiązka tnąca laseru jest bardzo wąska. Najlepszą jakość uzyskuje się w przypadku blach cienkich. Specyfika cięcia laserem powoduje także dużą oszczędność materiału i prowadzi do obniżenia kosztów usługi w porównaniu do innych metod cięcia blach.

Firmy oferujące laserowe cięcie blach walczą o klienta, oferując atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zlecenia – nawet do 48 godzin, a także przyjmując nawet najbardziej skomplikowane i złożone zamówienia wymagające dobrego zaawansowania technologicznego i wykwalifikowanej kadry technicznej przedsiębiorstwa.