Oferta noclegowa hosteli

Hotel w Poznaniu jest poszukiwany przez niejednego zainteresowanego przyjazdem do miasta na weekend lub dłuższy okres czasu. Poznań nie przestaje fascynować.  Statystyki wskazują, że stolicę Wielkopolski rokrocznie odwiedza coraz więcej turystów z całego świata, doceniając walory tego pięknego miasta. Odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, festiwale, koncerty, targi, które przyciągają żądnych wrażeń.

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nocleg w luksusowym hotelu, ci którzy chcą zaoszczędzić mają do wyboru niejeden hostel w Poznaniu, oferujący tani nocleg. Większość hosteli ma bardzo atrakcyjną lokalizację, najczęściej są usytuowane w samym centrum, blisko rynku. Ich zaletą jest oczywiście niska cena noclegu, jeśli rezerwuje je większa grupa, cena wynosi około 40 zł za osobę. Pokoje w hostelach w Poznaniu są przeznaczone dla różnej liczby osób. Najtańsze są oczywiście te w pokojach wieloosobowych, ale można za dopłatą zarezerwować nocleg nawet w pokoju jednoosobowym. Taką ofertę posiada niemal każdy hostel.

Większość hosteli oferuje naprawdę komfortowe warunki noclegu. Czyste, odnowione wnętrza, możliwość korzystania z kuchni i samodzielnego przygotowywania posiłków lub wykupienia gotowych, łazienka wspólna dla 2 pokojów, sala telewizyjna, przechowalnia bagażu, pralnia, dostęp do Internetu, recepcja czynna cała dobę to udogodnienia, z których mogą korzystać goście większości krakowskich hosteli. Mogą również liczyć na zniżki, jeśli są posiadaczami międzynarodowych kart studenckich lub na przykład pielgrzymami.

Wiele hosteli, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, organizuje również wycieczki po mieście i jego największych atrakcjach, wraz z doświadczonym przewodnikiem. Z takich usług często korzystają wycieczki szkolne, na miejscu otrzymując wyżywienie, oraz niezbędne informacje turystyczne, rezerwację biletów wstępu do muzeów, galerii itd.