Folia bąbelkowa – niezbędna do transportu mebli.

Folia bąbelkowa to niezbędny artykuł, kiedy chcemy zabezpieczyć przedmioty podczas transportu. Dzięki swoim doskonałym właściwościom elastycznym, folia chroni przed zgnieceniem, stłuczeniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Można w nią pakować przeróżne delikatne przedmioty, między innymi ze szkła, tworzywa sztucznego, drewna.

Folię bąbelkową wykorzystują zarówno producenci różnych artykułów, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas transportu do sieci sprzedaży i dystrybucji, jak i na przykład firmy przeprowadzkowe, oferujące transport mebli i całego dobytku klientów.

Pakowanie musi być dokładnie zaplanowane, i przeprowadzone z dużą ostrożnością i dbałością o szczegóły. Chodzi o to, by ładunki były transportowane w bezpieczny sposób. Istnieje kilka podstawowych zasad, dotyczących pakowania, których należy bezwzględnie przestrzegać. Profesjonalne zabezpieczenie daje duże szanse powodzenia tak skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest przeprowadzka.

Wiele firm oferujących profesjonalne usługi w zakresie przeprowadzek, zapewnia również pakowanie wszystkich rzeczy, które mają być transportowane. Jest to bardzo wygodne dla klienta, który nie musi się przejmować bezpieczeństwem ładunku. Do pakowania zazwyczaj wykorzystuje się tekturowe kartony, folię bąbelkową, taśmy do klejenia, często również plastikowe pudła.

Doświadczeni pracownicy firm obsługujących przeprowadzki wiedzą, jaki jest maksymalny ciężar pakunku, którego nie należy przekraczać. Przed spakowaniem rzeczy trzeba podzielić na grupy i kategorie – kruche, delikatne, ciężkie, lekkie, miękkie itd. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sprzęt elektroniczny, wyroby ze szkła, ponieważ są one najbardziej narażone na uszkodzenie.

Wszystkie kartony trzeba koniecznie dokładnie opisać, nie tylko by zapewnić im delikatne traktowanie podczas załadunku, ale również po to, by po przeprowadzce móc sprawnie i bezproblemowo przejść do sensownego rozpakowywania.

Osobno pakowane są sprzęty RTV, AGD, pościel, ubrania. Są wśród nich rzeczy pierwszej potrzeby, które trzeba rozpakować na początku, inne mogą poczekać w kartonach nawet kilka dni.

Dobre zapakowanie to połowa sukcesu przeprowadzki. To samo dotyczy również innych przedsięwzięć transportowych – np. taxi bagażowe Warszawa, będące nowoczesną formą usług transportowych, cieszących się rosnącą popularnością wśród konsumentów.