Ogród zimowy oparty na konstrukcji aluminiowej.

Ogród zimowy to bardzo interesująca konstrukcja, którą można dobudować do istniejącego budynku lub zamówić w biurze architektonicznym, przygotowującym projekt całego domu. Ogrody zimowe stają się coraz popularniejsze ze względu na ich dużą atrakcyjność, wiele zalet oraz większą dostępność i świadomość konsumentów.

Ogród zimowy może powstać na planie dowolnego wieloboku, prostokąta czy półkola. Jego konstrukcja musi być oparta na silnych podstawach, dlatego wykorzystuje się do tego celu wytrzymałe i trwałe materiały, jak np. aluminium. Konstrukcje aluminiowe zachowują się doskonale nawet przy dużych podmuchach wiatru oraz śniegu zalegającym na dachu ogrodu zimowego. Ściany boczne mają formę ścian ze szkła lub plastiku, co daje wymarzony efekt w postaci zamykanego pokoju otoczonego pięknym ogrodem, zielenią i kwiatami. Po otwarciu ogród zimowy staje się bardziej częścią ogrodu właściwego, natomiast jeśli domkniemy wszystkie ściany, stanowi on wspaniały pokój, integralną część domu.

W ogrodzie zimowym, zbudowanym na konstrukcji aluminiowej, można przebywać o każdej porze roku. Wystarczy tylko dokupić specjalny system wentylacyjny. W takim przypadku ogród zimowy może być oranżerią, przestrzenią egzotycznej roślinności, miejscem wypoczynku, salonem do przyjmowania gości.

Potrzebne są tylko meble z rattanu, które nadadzą przestrzeni smak i charakterystyczny styl. Meble rattanowe są równie chętnie stosowane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, w ogrodach, na tarasach, przy basenach. Ich niewątpliwym atutem jest wygląd, który nasuwa skojarzenia z luksusem i wytwornością, a także wygoda i komfort użytkowania.

Meble z rattanu doskonale sprawdzą się w ogrodzie zimowym oraz na tarasie. Mogą być wykonane z naturalnego materiału lub z technorattanu, który jest tworzywem bardzo odpornym na czynniki zewnętrzne oraz ekologicznym. Są to meble lekkie, wygodne, idealne do wypoczynku na świeżym powietrzu. Przyciągają uwagę swoim atrakcyjnym designem.