Tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.

W zakres usług świadczonych przez profesjonalne biura tłumaczeń wchodzą tłumaczenia tzw. zwykłe oraz przysięgłe, zarówno pisemne, jak i ustne. Wiele firm wykorzystuje w swojej pracy nowoczesne narzędzia techniczne, na przykład specjalistyczne oprogramowanie pomagające zachować spójność tekstu, jeśli jest on tłumaczony przez więcej niż jedną osobę.

Biura skupiają wykwalifikowanych tłumaczy specjalizujących się w różnych branżach i tematyce. Poszczególni tłumacze wykonują tłumaczenia tekstów technicznych: instrukcji obsługi, dokumentacji przetargowych, tekstów reklamowych, handlowych – oferty handlowej, bieżącej korespondencji między firmami, a także tłumaczenia przysięgłe aktów notarialnych, ustaw, umów, pełnomocnictw, biznesplanów, prac naukowych i innych ważnych dokumentów.

Podstawą dobrze wykonanej usługi jest uważne wysłuchanie Klientów. Tłumacze starają się dopracować wszystkie szczegóły zamówienia, by uniknąć ewentualnych nieporozumień. Większość biur tłumaczeń nie stosuje żadnych ograniczeń, przyjmując zlecenia od firm, instytucji i osób prywatnych z bardzo wielu różnych dziedzin. W zależności od rodzaju zlecenia na jego wykonanie czeka się około kilka dni. Na zamówienie za dodatkową opłatą wykonywane są również pilne, a nawet ekspresowe tłumaczenia.

Podejmując się wykonania zamówienia, biura dokonują wstępnej wyceny projektu, tak by Klient od początku miał świadomość, ile będzie kosztowała zlecona usługa.

Tłumacze zatrudnieni w profesjonalnych biurach muszą posiadać gruntowne przygotowanie do wykonywania tego typu zleceń, i systematycznie pogłębiać swoją wiedzę. Ich obowiązkiem jest zręczne posługiwanie się nie tylko obcymi językami, ale również językiem polskim. Tłumaczenia powinny być wolne od wszelkich błędów, zarówno merytorycznych, jak i stylistycznych i odznaczać się starannością i rzetelnością.

Firmy tłumaczeniowe zapewniają poufność wszystkich materiałów dostarczanych przez Klienta. Z ich usług korzystają instytucje publiczne, duże korporacje, a także osoby prywatne. Wybierając biuro tłumaczeń, zwracajmy uwagę na renomę firmy. Zadowoleni Klienci to najlepsza wizytówka skrupulatnej firmy, która zapewnia terminowość i konkurencyjność cen.