Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to urokliwa miejscowość w Tatrach, która spodoba się każdemu. Dzięki profesjonalnemu zapleczu panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, a także cisza i spokój – w odróżnieniu od głośnego i tłocznego Zakopanego. Organizowane są kuligi, imprezy przy ognisku, wycieczki w Tatry i Pieniny, działają wypożyczalnie rowerów. Bukowina jest atrakcyjna o każdej porze roku – piękne krajobrazy, malowniczy widok na Tatry rozciągający się z okien pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, rwące górskie potoki, hale.

Dla wszystkich, dla których oferta  noclegów w Zakopanem jest zbyt droga, a jednocześnie są amatorami spokoju, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór na miejsce wypoczynku Bukowiny Tatrzańskiej.

Bukowina Tatrzańska to bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość położona blisko stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Można tu uprawiać klasyczne narciarstwo oraz snowboarding. Liczba wyciągów narciarskich przekracza 30. Większość z nich jest oświetlona. W okolicy znajdują się szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu. Na miejscu można się nie tylko nauczyć jazdy na nartach i snowboardzie, ale również skorzystać z wypożyczonego sprzętu. Można więc przyjechać bez specjalnego przygotowania, wystarczy dobry humor, pozytywne nastawienie i podstawowe akcesoria turystyczne w postaci plecaka, termosu czy lornetki.

Bukowina Tatrzańska jest otwarta na początkujących oraz zaawansowanych adeptów narciarstwa, posiada nowoczesne wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Oświetlone stoki narciarskie są sztucznie naśnieżane, w okolicy śnieg utrzymuje się bardzo długo, dzięki czemu sezon narciarski trwa tu kilka miesięcy.

Atutem miejscowości jest również rozbudowana infrastruktura gastronomiczna oraz szlaki turystyczne dla amatorów pieszych wędrówek.

Pensjonaty w Bukowinie Tatrzańskiej posiadają komfortowe pokoje dla zróżnicowanej ilości osób. Baza noclegowa jest bardzo bogata, dominują tradycyjne pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe urządzone w góralskim stylu, dostępne są także apartamenty dla rodzin z dziećmi. Istnieje możliwość wykupienia pobytu z pełnym wyżywieniem.

Na gości odwiedzających Bukowinę czekają między innymi termy bukowiańskie – kompleks basenów, zjeżdżalni, sauny, masaże wodne, centrum spa, gdzie można zażywać kąpieli, zabiegów relaksujących, upiększających.

Organizowane są tu obozy narciarskie, imprezy firmowe, okolicznościowe, wyjazdy na ferie zimowe, pobyty świąteczne oraz sylwestrowe.